Szkoły podstawowe w stolicy Dolnego Śląska

Często zastanawiamy się, do jakiej szkoły posłać naszą pociechę. Nie jest to łatwy wybór. Dziś zdaje się, że dziecko musi od najmłodszych lat sporo się uczyć, by coś w życiu osiągnąć. Z drugiej strony nie chcielibyśmy naszemu dziecku całkowicie odebrać beztroski bycia dzieckiem.

szkoła

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego powodu mamy dylemat. Jednak idealnym rozwiązanie na sto procent okaże się prywatna szkoła podstawowa. W prywatnej szkole zajęcia są prowadzone tak, by dziecko bardzo dużo zapamiętało w trakcie trwania zajęć. Dodatkowo, gdy nauczyciel dostrzeże jakieś uwarunkowania u dziecka, od razu podzieli się tym, co zauważy z rodzicami i zostaną dziecku stworzone warunki w szkole, żeby mogło te predyspozycje, czy to do gry na jakimś instrumencie czy uprawiania jakiegoś sportu, rozwinąć. W klasach w prywatnych szkołach jest mniej dzieci, a to ma wpływ na poprawę działania nauczyciela i komfort uczenia się dziecka. Musimy pamiętać, że dzieci nie potrafią jeszcze utrzymać koncentracji, gdy coś ich do końca nie interesuje. Tak, więc lepiej żeby w szkole podstawowej nasze dziecko było otoczone większą opieką, a tego możemy oczekiwać po prywatnej szkole.

przedszkole

Autor: Wim Hanenberg.
Źródło: DuPont

Przedszkole dla wszystkich dzieci

Kiedy nadchodzi czas, że musimy zacząć prowadzać dziecko do przedszkola to możemy mieć problem. W sumie, w tej kropce najczęściej jesteśmy jakiś rok, a w większych miejscowościach bywa, że i dwa lata, przed tą chwilą. Na początku trzeba dziecko do takiego przedszkola zapisać. I nim jeszcze zaczniemy poszukiwać wolnych miejsc w przedszkolach, to musimy się zastanowić czy chcemy zapisać dziecko do przedszkola publicznego czy prywatnego. Jeśli nie brakuje nam pieniędzy, to na pewno powinniśmy postawić na przedszkole niepubliczne Wrocław.

Dzieci w tego typu przedszkolach mają fajniejsze warunki niż dzieciaczki w przedszkolach publicznych. Jest dużo zajęć dodatkowych i nasze dziecko może w przedszkolu prywatnym spędzić większą ilość godzin aniżeli w przedszkolu publicznym. Poza tym, gdy zaczynamy poszukiwać miejsca w przedszkolu na ostatnią chwilę, to na pewno zostanie nam wybór jedynie pośród przedszkoli prywatnych, choć i tu możemy mieć kłopot, bo w publicznych przedszkolach miejsca są zaklepywane dużo, dużo wcześniej. Jak to się mawia, małe dziecko, mały kłopot, duże dzieci, duży kłopot. I dopóki maluch jest z nami w domu, to nie trzeba logistycznie rozwiązywać wszystkiego, to znaczy odbierania i zawożenia dziecka do przedszkola. Poza tym nie wszystkie dzieci chętnie chcą zostawać w przedszkolu. Pojawia się kłopot z histerycznymi reakcjami. Cóż lepiej jednak prowadzać dziecko do przedszkola, żeby przyzwyczaiło się do innych dzieci, bo potem w szkole podstawowej moglibyśmy mieć kłopot.