Co nazywamy dronami i czy warto z nich korzystać? Jaki mamy z nich pożytek, o czym w tym sensie trzeba pamiętać?

Jak możemy zachować prawdziwie ekstremalne chwile, aby podzielić się z nimi z resztą świata? Czy jest to tak naprawdę realne? Jak ponadto pokazać dokładnie i efektownie rodzinie, to co ujrzeliśmy? Jak właściwie pokazać, iż ekstremalne sporty to prawdziwa frajda i adrenalina? Na szczęście istnieje na to metoda – wykorzystanie dronów. Jak najbardziej dron to odpowiedź dla ludzi którzy są ciekawi świata, a już zwłaszcza tych, jacy w prawdziwie ekstremalne miejsca mogą się udać tylko przy wsparciu innych.

dron w locie

Autor: Adam Meek
Źródło: http://www.flickr.com

Mowa więc jak najbardziej o przestworzach, miejscach na wysokości czy niezapomnianych krajobrazach. Są także miejsca historyczne oraz przyrodnicze, na których zwiedzanie nie znajdujemy czasu lub obawiamy się sprostać ryzyku, które oczekuje tam na nas. Dotarcie do tego rodzaju miejsc realne jest więc czasem tylko za pomocą dronów, jak Phantom 3, czyli urządzeniom jakie są zdalnie sterowane – zobacz drony camonboard, jakie mają czujniki i kamery. Dron ma naprawdę wiele zastosowań, tak więc powoli jest marzeniem wielu ludzi. Z początku może się zdawać, że jest to standardowa zabawka, kolorystyczny, błyszczący zespół mechanizmów, jaki przypomina mały helikopter. To jak najbardziej błąd, bo nowoczesne drony nie są tylko gadżetami dla pasjonatów nowinek technologicznych, stosowane są do szaleństw na świeżym powietrzu, ale również są to urządzenia przeznaczone do bardzo ważnych zadań. Drony mogą służyć do badania terenu dla celów wojskowych, są stosowane do pomiaru miejsc trudnodostęnych, natomiast uzyskiwane dzięki ich zwiadowczej pracy wyniki są bardzo ważne w badaniach naukowych. Drony – www.camonboard.pl – pełnią również rolę przekaźników oferują, przykładowo internet w miejscach, gdzie inaczej nie da się go dostarczyć.

zobacz ofertę dronów na camonboard.pl

Autor: Raghavendra Bhat
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością jednocześnie drony fotografują zjawiskowe miejsca w świecie. Dron to również bezzałogowy statek powietrzny, świetne urządzenie z kontrolerem lotu, jakie steruje się z ręki. Samodzielnie więc możemy obrać cel, wysokość i czas nagrania. Samemu także możemy zdecydować co nagrać, gdzie lecieć i co przekazywać. Aktualnie drony są urządzeniami bezprzewodowymi, np. 3DR SOLO, dla których ani wysokość, ani najbardziej ciężkie miejsce nie jest trudnością.