Jak zarejestrować znak albo wzór przemysłowy?

Jeżeli zamierzamy ochronić nasz znak towarowy albo wzór przemysłowy, powinniśmy mieć świadomość, co trzeba zrobić i jaka jest procedura ich rejestracji. Zatem – czytaj dalej.

Na pierwszy ogień zanalizujmy znak towarowy. Rejestracja nie powinna zrodzić żadnego problemu, należy wyłącznie trzymać się niżej przedstawionych zaleceń. Pierwszym etapem jest zadecydowanie o formie znaku – czy będzie to słowo, grafika, czy raczej logo. Należy także wskazać określone towary, których znak ten ma dotyczyć, bez tego nie można się obyć. Dogłębnie rozważmy tą decyzję, aby mieć stuprocentową pewność wyboru, bowiem po złożeniu formularza nie można już nic zmienić. Rozpatrzmy zatem działania w przyszłości i hipotetyczne użycie naszego znaku.

Drugi etap to złożenie wniosku w urzędzie. Dokument można znaleźć na odpowiedniej witrynie internetowej. Aby otrzymać prawo ochronne na znak towarowy, nie musimy zanosić dokumentów osobiście, lecz możemy posłużyć się pomocą pełnomocnika. Jego rolę może pełnić jedynie kompetentny rzecznik patentowy. Poza złożeniem formularza należy zorganizować gotówkę na uregulowanie należnej opłaty. Potem czas na działania Urzędu Patentowego, który bada wniosek i jeśli wszystko jest w porządku oraz nie ma żadnych przeszkód, nadaje prawa ochronne.

Praca na komputerze

Autor: Abd allah Foteih
Źródło: http://www.flickr.com

Polecamy artykuł https://www.jwp.pl/faq/dlaczego-warto-zarejestrowac-wzor-przemyslowy/żona. Jeżeli chcemy zorientować się w szczegółach, najlepiej jest przeczytać należytą ustawę. Najistotniejsze to uzupełnić właściwy wniosek, jaki otworzy nam drogę do ochrony prawnej naszego wzoru. Jak dokonać zgłoszenia? Jest kilka możliwości. Pierwszą jest osobista wizyta. Oprócz tego możemy zrobić to za pośrednictwem poczty, online albo za pomocą telefaksu. Wymagane jest, podobnie jak w przypadku znaku towarowego, wniesienie należytej opłaty, by zgłosić swój wzór. Jeżeli mamy jakieś wątpliwości czy pytania, zawsze można zgłosić się po poradę do rzecznika patentowego. On fachowo rozjaśni nam wszystko, gdyż jest obeznany w temacie i ma właściwą wiedzę.Źródło

Rejestracja wzorów i znaków prhttps://www.jwp.pl/de wszystko na celu zabezpieczenie przed ich plagiatem. Dobrze jest więc jak najszybciej złożyć wniosek i dostać niezbędne prawa ochronne.

Więcej na https://www.jwp.pl/uslugi/ochrona-praw-autorskich/