Niezwykle przydatne, korzystamy z nich prawie codziennie – gazetki promocyjne. Dzięki nim jesteśmy w stanie przeanalizować ceny i sprawdzić interesujące okazje

Zdecydowanie żyjemy w czasach konsumpcjonizmu, kiedy wszystko można dostać. Jesteśmy do tego przyzwyczajeni i nie chcemy wyobrażać sobie okoliczności, że byłoby inaczej, na przykład, iż zabrakłoby towarów w sklepach. Podobnie nie wyobrażamy sobie okoliczności, jakby nagle zlikwidowano większość sklepów, w jakich się zaopatrujemy. Myślę także, że wiele osób mogłoby się poczuć trochę zdezorientowanych, jakby z dnia na dzień zniknęły gazetki promocyjne.

hipermarket

Autor: MollySVH
Źródło: http://www.flickr.com
Chyba każdy z nas korzystał z nich chociaż raz w życiu. Najczęściej jesteśmy w stanie je znaleźć w naszych skrzynkach pocztowych, bo wiele sklepów wykorzystuje tę formę przekazu reklamowego. niemniej, warto dodać – każdy większy sklep, czyli market. Nie oznacza to, że mniejsze sklepy nie korzystają z takiej formy promocji. Także oni poznali się na tej ciekawej formie przekazu reklamowego stosując ją coraz powszechniej. Niemniej, gazetki promocyjne http://www.promocyjni.pl to raczej domena większych sieci sklepów.

Czemu tak jest? Tego typu sklepy bowiem mają się czym poszczycić, to znaczy, iż mogą bez trudu zmniejszyć ceny wielu produktów. A te obniżanie cen to prawdziwa promocja i wabiki, które zachęcić mają nas do danego sklepu. Nawet jeśli idziemy do sklepu po wybraną, przecenioną rzecz to z pewnością nabędziemy coś jeszcze. To więc działa w obie strony. Z jednej strony sklep jest w stanie oferować nam coś w interesującej cenie, z innej strony przy tej okazji zatrzymać nas na dłużej, aby sprzedać coś jeszcze.

No ile razy mieliśmy tak, iż poszliśmy do marketu po konkretną rzecz, a powracaliśmy z trochę większą zawartością. No tak jest, ponieważ coś się przypomni przy okazji, coś zauważymy|znajdziemy w ciekawej cenie, zakupimy też coś, co planowaliśmy zakupić za jakiś czas, no ale jak już jesteśmy w markecie, to przy okazji to kupimy…

zakupy

Autor: Chris Favero
Źródło: http://www.flickr.com

I tak to właśnie wygląda. Gazetki promocyjne pomimo tego, iż są formą reklamy to też stanowią interesującą gazetkę informacyjną. Dzięki niej możemy sprawdzić, co jest oferowane w danym tygodniu, jaką rzecz warto kupić. A można też przecież przeglądać różne gazetki i porównywać produkty. Jak przeanalizujemy, jak wiele jest marketów, jak dużo posiadamy możliwości w zakresie jak najbardziej korzystnego zakupu, to tego typu opcja wydaje się rzeczywiście sensowna.