W jaki sposób zaaranżować sypialnię bez okna – ciekawe pomysły

Pokój nocny jest bardzo ważnym pokojem w domu. Czasami jest bagatelizowana, nie przywiązuje się do niej wagi, ale według nas jest to złe podejście. Jest to głównie pomieszczenie w którym wypoczywamy po ciężkim dniu i powinniśmy się dobrze wyspać, aby nabrać energii, by sprostać wyzwaniom kolejnego dnia.

Sypialnia

Autor: Azchael
Źródło: http://www.flickr.com
Centralnym elementem umeblowania jest, oczywiście łoże. Musi być ono duże i komfortowe dla każdego, kto w nim śpi. Zwrócić trzeba też uwagę na dużą szafę, ponieważ zwykle to przede wszystkim w sypialni się ubieramy.

Co jednak w przypadku, gdy sypialnia usytuowana jest w takim miejscu, że stanowi pomieszczenie bez okna? Albo gdy jej okna znajdują się są totalnie naprzeciwko okna sąsiadów, którzy mogliby nas spoglądać? Wtedy możemy zdecydować się na pokój bez okna. Można też wstawić okno z lustrem weneckim, zamiast tradycyjnych szyb. Wtedy możemy spojrzeć na zewnątrz, ale nikt nie zobaczy, co się dzieje w środku.

Jeśli jednak zechcemy zrezygnować całkiem z okien, dużym problemem będzie wietrzenie. Mamy możliwość rozwiązać ten problem na wdużo różnych sposobów (sypialnia bez okna). Najłatwiejszym stanowi zostawianie drzwi otwartych na oścież cały czas i otwarcie okna w pomieszczeniu naprzeciw. Możemy także zawiesić grubą tkaninę zamiast wstawiać drzwi. Kolejnym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z już będącej kratki wentylacyjnej. Jeśli takiej brak, mądrze byłoby zamontować ścienny nawiewnik powietrza.

łózko w sypialni

Autor: PARA PAINTS
Źródło: PARA PAINTS
W przypadku braku okna w sypialni, powinniśmy pomyśleć o tym, aby pokój było dobrze oświetlone. Brak naturalnego światła sprawi, że bez odpowiednio silnej żarówki, pokój stanie się bardzo ponure. Ponadto trzeba zastosować lampki przy łóżku lub kinkiety ścienne. Barwy ścian w sypialni powinny być jasne i pastelowe. Intensywne albo pstrokate kolory optycznie jeszcze bardziej zaciemnią pomieszczenie. Więcej pomocnych pomysłów – www.lovingit.pl/pytania.html