Archiwa tagu: dane

dane

Big data ma szansę nam przekazać wiele interesujących danych

Musimy mieć sposób na grupowanie informacji które uzyskujemy

Żyjemy w czasach, gdzie niesamowicie ważne są wszelkie dane, które udaje nam się pozyskać. Jednak aby móc rzeczywiście z nich wykorzystywać zawsze kiedy zjawi się taka potrzeba, powinniśmy powiedzieć, w jakim miejscu odnajdują się wszystkie informacje o danej tematyce, a to znaczy, że musimy je w odpowiedni sposób katalogować i opisywać. Na szczęście stworzenie tego typu miejsc, robi się coraz prostsze.

Pomoc typowo statystyczna – czyli, kilka słówek na temat tego, co dobrze jest na ten konkretny temat mieć pojęcie

Statystyki sięgają już dawnych czasów starożytności, gdy spisywano sumę ludności, czy też zasoby mającego w posiadaniu skarbca wewnątrz jak to określamy „ważniejszych obszarach cywilizacji”. Wraz ze zdobytych danych wynika, iż przez zaczynające kilka wieków ów typ zapisywania danych się nie zmieniał, aż w pewnym momencie „nabrał rozpędu”.

Czy powiemy w jaki sposób przetrzymywane są nasze informacje?

Czy zdarzyło nam się, że dostawaliśmy paczki, lub telefony od przedsiębiorstw, z którymi nigdy wcześniej się nie zetknęliśmy? Jeśli tak, to ma szansę to być dowód na to, że nasze informacje wzięły udział w czymś co nosi nazwę zakup bazy danych. Normalnie logujemy się na jakąś stronę, której treścią jesteśmy zainteresowani, dodajemy własne dany aby mieć szansę dostawać newsletter, tak by nic nas nie ominęło i tu wszystko jest dla nas jasne i zrozumiałe. Jednak czasami dzieje się tak, że bez naszej świadomości konkretne przedsiębiorstwo sprzedaje informacje kontaktowe, które pozyskała od nas, przez co inne firmy także mają szansę nawiązać z nami kontakt.