Jak wyglądał rynek usług kurierskich przed kilkunastu laty, jak to wygląda obecnie.

Jeszcze całkiem niedawno wysłanie paczki kojarzyło się każdemu z okienkiem pocztowym, do którego trzeba było odstać swoje w kolejce. Faktycznie przez długie lata mieszkańcy naszego kraju nie mieli żadnej alternatywy, wszystko było uzależnione od kaprysów monopolisty.

Standard samych usług

kurier na rowerze

Źródło: pixabay.com

był bardzo kiepski, paczki i listy często ginęły albo przychodziły z dużym opóźnieniem.

Napisaliśmy tekst o pokrewnej tematyce. Jest on na następnej witrynie. Kliknij więc w podany link i dowiedz się szczegółów (https://www.pizzeriabosca.pl/) z tym powiązanych.

Przed kilkunastu laty na rynku pojawiły się pierwsze firmy kurierskie, które zaczęły przewozić przesyłki do odbiorców. Początkowo ich klientem przeważnie był, który za szybkość i pewność dostarczenia chętnie dopłacał. Poczta specjalnie się tym nie przejmowała, bowiem procent tego typu przesyłek duży nie był i nie stanowiły one żadnego realnego zagrożenia. Bardzo dużo zaczęło się zmieniać w chwili, gdy Polacy kupować zaczęli w serwisach aukcyjnych i sklepach internetowych. Nagle okazało się, że zapotrzebowanie na dostarczanie przesyłek rośnie w bardzo szybkim tempie, a w okresie przed świętami wręcz jest tragedia, i to właśnie handel elektroniczny stał się ogromnym źródłem napędzającym ten rynek.

przesyłki

Autor: Rob Lawton
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie firmy obsługujące krajowe i zagraniczne przesyłki zadomowiły się mocno w naszym kraju, odbierając dużą jego część niedawnemu monopoliście. Znacząco się polepszyła jakość usług, a równocześnie sporo zmniejszyły się ceny. Już obecnie firma kurierska (jak PATRON SERVICE) nie będzie sobie liczyć za przesyłkę krajową więcej niż kilkanaście złotych, a jeśli ktoś prowadzi firmę i podpisał umowę, to może liczyć na jeszcze mniejszą kwotę.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Zapraszamy Cię tym samym jeszcze dalej (http://serwis.biz.pl/) – do naszej nowej strony. Tam oczekują na Ciebie rzetelne wątki.

W zasadzie ceny kurierskich przesyłek mają podobny poziom, co ceny na poczcie, a jednak nadal liczyć można na znacznie lepszą jakość obsługi. Standardem jest, że wszystkie kurier przesyłki wysłane w jednym dniu już da dobę będą u odbiorcy, a co jeszcze, będą dostarczone przez kuriera prosto do miejsca, w którym właśnie się przebywa – kontynuuj ten wątek. W przypadku poczty już tak dobrze nie ma, bo często listonosz pozostawi tylko awizo, a później swoje w kolejce będzie trzeba odstać. Dlatego też rynek kurierskich usług cały czas rośnie i nic nie będzie wskazywać na to, aby miał stanąć.