Pierwsze koty za płoty, czyli pierwsza przejażdżka samochodem powinna odbyć się pod czujnym okiem zaufanego nauczyciela.

przez | 22 grudnia 2022
Duże grono nastolatków wyczekuje osiemnastki, bo ma ochotę wyrobić sobie prawo jazdy. Wiadomo, że nie każdy nastolatek kończący 18 lat robi prawo jazdy, ale bardzo dużo ludzi tak właśnie robi. A prawda jest taka, jeżeli należymy do grupy, która chce zrobić prawo jazdy to bez względu na wiek, oczywiście, jeśli ukończyliśmy osiemnaście lat, możemy zapisać się na kurs.

kierowca

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
We wszystkich większych i mniejszych miejscowościach jest szkoła jazdy tychy, więc nie musimy się martwić, że nie będzie gdzie zapisać się na kurs. Jednak nauka – centrum edukacyjne jazdy nie jest czymś najprostszym. Trzeba liczyć się z tym, że na początku wcale nie musi być prosto. Może się zdarzyć, że rzeczywiście będziemy chcieli zrezygnować. Ale nie ma, co się tym zamartwiać, bo wielu kursantów tak ma. Wielu ludzi twierdzi, że po prostu nie ma smykałki do prowadzenia auta. Jednak po kilku jazdach okazuje się, że wcale nie jest tak źle. Możemy po prostu chcieć się nauczyć kierować lub nie. Zresztą, gdy ktoś otwiera szkołę jazdy () to doskonale zdaje sobie sprawę, że przyjdą do niego różni kursanci. Będą tacy, co szybko wszystko zrozumieją, a pojawią się i tacy, dla których to będzie bardzo trudna sprawa. Dlatego osoby, które prowadzą kurs są przygotowane na wszystkie opcje.

Bez prawo jazdy bywa ciężko
Gdy zastanawiamy się nad tym, żeby zrobić prawko trzeba zacząć szukać szkoły, która pomoże nam w osiągnięciu zamierzonego celu. Wiadomo, że w większych miastach istnieje wybór, a w mniejszych miejscowościach musimy zdać się na jedyną szkołę. Mimo to, jeżeli rzeczywiście chcielibyśmy mieć prawko to każda szkoła jazdy będzie odpowiednia. Musimy tylko podwinąć rękawy i wziąć się do nauki. Nie można odrzucić na bok teorii, a tak robi spora grupa kursantów, bo to, że umie się jeździć to nie wszystko, trzeba jeszcze ogarnąć testy, czyli samą teorię. Dopiero później możemy przystąpić do praktycznego testu. Nie powinniśmy też, co się martwić tym, że za pierwszym razem coś nie wyszło, bo mały odsetek kursantów zdaje prawo jazdy po pierwszym podejściu. Jednak, jeśli za pierwszym razem coś nie pójdzie w praktyce to powinniśmy wykupić parę lekcji, żeby czuć się pewniej i żeby za drugim razem nie popełnić takich samych błędów.