Wysokiej jakości protezy kończyn górnych oraz dolnych nie do odróżnienia

przez | 30 listopada 2022
Protezy w starym stylu kojarzyły się kiedyś z nieudaną i niezbyt komfortową kopią utraconej ręki czy nogi. Aktualnie, dzięki postępowi medycyny, sztuka wytwarzania protez zrobiła spory krok naprzód.

Proteza nogi, protezy kończyn dolnych

Autor: DFID – UK Department for International Development
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj stosowane profesjonalne protezy kończyn górnych i dolnych są wykonane z dużą starannością, są pokryte tworzywem mającym imitować skórę człowieka, a do tego są w stanie się zginać zupełnie w taki sposób, jak prawdziwa kończyna. Każda z protez jest wykonywana na specjalną prośbę klienta i jest dostosowana do jego indywidualnych potrzeb. Żeby sztuczna ręka czy noga wyglądała znacznie bardziej ”prawdziwie”, dopasowuje się również barwę pokrycia wierzchniego, który będzie pasować do pigmentu skóry zamawiającego.

Wygoda przede wszystkim

Materiały z których produkowane są sztuczne kończyny są, z uwagi na swoją solidność, wykorzystywane są w lotach kosmicznych. Przy pomocy tytanu, włókien węglowych lub aluminium lotniczego można wyprodukować protezy kończyn dolnych. To szczególnie istotne wyznaczniki, jakie powinna posiadać proteza kończyny, aby umożliwić komfortowe działanie.

Poza tym w punkcie mocowania, sztuczna kończyna jest wypełniona indywidualnie dopasowanym odlewem z silikonu, tak żeby mocowanie było wygodne, a skóra była w stanie oddychać. (Zobacz też piaskowanie zębów wrocław) Dzięki technologiom amortyzacji wstrząsów i mocnych odbić, używając współczesnych protez możliwe jest również uprawianie niektórych sportów. Innego rodzaju protezy w sklepie .

Przyszłość protetyki

W celu ulepszania obecnych na rynku technologii, drobiazgowo bada się właściwości tworzyw i ich przydatność w produkcji sztucznych kończyn.

Zaciekawiony? To dla nas optymistyczna informacja. Zatem kliknij tu wypożyczalnia nart białka tatrzańska kotelnica i czytaj bez ograniczeń kolejne specjalistyczne wpisy.

Już dziś wykonuje się bardziej innowacyjne protezy, poruszane w pewnym stopniu za pomocą nerwów konkretnej kończyny Specjaliści w dziedzinie protetyki twierdzą jednak, że już niedługo sztuczne kończyny będzie można bardzo dokładnie poruszać myślami, a możliwym stanie się także przywrócenie zmysłu dotyku. Taka kończyna ma także bardzo dokładnie przypominać prawdziwą. Polecamy protetyka.

Bioniczne sztuczne kończyny, bo o nich mowa, są na razie bardzo drogie. Prawdopodobne jednak, że ewolucja technologii umożliwi ograniczenie w przyszłości cenę produkcji, a na tego rodzaju protezę będzie mógł sobie pozwolić każdy kto jej potrzebuje. Więcej na