4 akcesoria, które musisz mieć trenując sport

przez | 18 października 2022
Na dzień dzisiejszy coraz większa liczba ludzi zajmuje się uprawianiem sportu. Są to rozmaite sporty indywidualne lub grupowe. W przypadku sportów indywidualnych pojawia się ochota albo konieczność starannego nagrania przebiegu konkurencji. Konieczność występuje na przykład w przypadku przekazów w telewizji. Fani tego typu transmisji często zastanawiają się, w jaki sposób przekazywany jest obraz na przykład z pojazdu Formuły 1 lub z poziomu nart skoczka narciarskiego. Zdziwienie powodują również niekiedy nagrania, gdzie obraz widziany jest z powietrza, a przy tym ze zbyt małej odległości jak na samolot czy śmigłowiec.

Sporty wodne

Autor: chris walker
Źródło: http://www.flickr.com

Sekret tego typu obrazów tkwi w odpowiedniej technologii. Nowoczesny sprzęt do nagrywania wideo posiada bowiem aktualnie ogromne możliwości. Filmy powstają w takich warunkach i sytuacjach, które jeszcze parę lat temu stanowiły przeszkodę nie do przebycia.

Kamery sportoweW celu wykonywania nagrań wymienionych powyżej stworzono rozmaite kamery sportowe. Pozwalają one co najważniejsze na rejestrację obrazów w bardzo niesprzyjających, a niekiedy nawet ekstremalnych sytuacjach. Przykładowo kamera sportowa może zarejestrować wideo podczas wspinaczki wysokogórskiej czy nurkowania. Ta druga czynność stwarza potrzebę użycia wodoodpornej obudowy kamery, która pozwoli zapobiec uszkodzeniom urządzenia. Dosyć nowe rozwiązanie stanowią kamery które można przymocować do nakrycia głowy sportowca. Są one pomocne w takich dyscyplinach jak na przykład wyścigi rowerowe, dla wzbogacenia transmisji.

Czy masz wrażenie, że napisany przez nas tekst jest nieschematyczny? Jeżeli tak, to ponadto zobacz też zamieszczony poniżej (https://www.gohero.pl/dji_mavic_air_2_nowe_funkcje) pokrewny artykuł.

Główną zaletą urządzeń tego typu jest to, że sportowiec nie musi w żaden sposób obsługiwać urządzenia, a przede wszystkim urządzenie takie mu nie przeszkadza. W przeciwnym wypadku mogłoby dojść do niebezpiecznego wypadku.

Producenci i koszty
Obecnie działa coraz większa liczba firm produkujących kamery sportowe. Istotne jest, by znaleźć firmę mozliwie najbardziej zaufaną, co może być gwarancją trwałości i wysokiej jakości urządzeń. Chętnie wybieranym rodzajem, także w Polsce, są kamery GoPro (dowiedz się premierę GoPro 4). Firma ta oprócz kamer oferuje również wiele innych akcesoriów, umozliwiających wykonywanie nagrań w ekstremalnych warunkach.