Ile trzeba się kształcić, aby zacząć pracę jako programista?

przez | 12 sierpnia 2022
W branży IT najtrudniej mają osoby, które właśnie rozpoczynają. Tego typu osoba musi wybrać język programowania.
Może to być HTML, JavaScript, CSS czy też Java Developer. Wiedza jest najczęściej w zasięgu ręki. Do dyspozycji posiadamy bezpłatne kursy, e-booki czy też książki albo filmiki na YouTube.

programista

Autor: Miele Sp. z o.o.
Źródło: Miele Sp. z o.o.

Najtrudniej moją osoby zaczynające. Kod może wyglądać dla nich jak ciąg nietypowych znaczków, a branża IT jest w całości obca. Programowanie i cała dziedzina IT niezwykle aktywnie się rozwija, więc materiały, które mają już parę lat są już przestarzałe. Jeżeli programowania dana osoba uczyć się chce dla siebie, to może uczyć się czego chciała, lecz jeśli chce pracować jako programista, to powinna tego typu osoba uczyć się rzeczy, których wymagają pracodawcy. W wypadku nauki programowania korzystniej z pewnością radzą sobie osoby, które orientują się już w temacie. Wtedy prościej wybrać jest dany język programowania, biblioteki i programy. Samodzielne uczenie się programowania znakomicie rozwija, lecz gdy chciałbyś funkcjonować jako programista, to na rozmowie kwalifikacyjnej może okazać się, że w software house’ach jest potrzebna znajomość innych technologii.
Bardzo wielu zaczynających programistów koduje do szuflady. Uczą się oni niezwykle wiele, wszystkiego po trochu oraz nie wiedzą wciąż czy umieją wystarczająco dużo, aby zacząć pracę w zawodzie programisty. Tak jak jest w przypadku osób, które uczą się zbyt niewiele, lecz uważają one, że już umieją dosyć wiele. Przerabiając kurs na CodeCacademy otrzymuje się niezwykle wiele komunikatów o już zdobytej wiedzy. Odnieść można wrażenie, że potrafi się już dużo i ruszać można na podbój spółek IT. Programowania najkorzystniej jest nauczyć się programując.

Ciekawisz się tym tematem? Przeczytaj zatem dalej regeneracja zacisku hamulcowego o tym wątku w nowym wpisie, który dla Ciebie stworzyliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się podoba.

Opis problemu może się przydać jako wstęp, wprowadzenie w temat, lecz jak najwięcej trzeba robić praktycznych zadań, a z czasem również swoje projekty.

Nie można by wierzyć w to, że kodowania można by się nauczyć wyłącznie oglądając jak jakaś inna osoba programuje. Na rozmowach kwalifikacyjnych programiści sprawdzani są zawsze pod kątem wiedzy praktycznej poprzez zadania. Przez wiele lat rozwoju oprogramowania powstało niezwykle wiele gotowych rozwiązań popularnych problemów.