Obiektywy do cyfrowej lustrzanki – informator dla całkowicie początkujących

przez | 27 lipca 2022
Razem z obniżeniem opłat a także rozwojem fotograficznej świadomości eksploatatorzy coraz to więcej posiadaczy cyfrowych kompaktów postanawia zakupić „prawdziwy” aparat – cyfrową lustrzankę z wymienną optyką.
Wraz z nowiutkim aparatem pojawia się problem doboru obiektywów.

sigma 35mm f1.4

Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com
W tym tekście wyjaśnimy dlaczego poniektóre obiektywy pasują tylko do wyselekcjonowanych odmian kamer. Technologia cyfrowa rozbudziła zamiłowanie fotografowaniem pośród wielu ludzi, którzy do tej pory ograniczały się jedynie do epizodycznego wykonywania fotografii.

Jeśli po zapoznaniu się z tym tekstem sądzisz, że warto jest głębiej poznać to zagadnienie, to jeszcze zerknij tutaj pozycjonowanie stron.

Kompakt cyfrowy, jaki dał dostęp do magicznego świata zdjęć przestaje wystarczać razem z ambicjami do wykonywania coraz to lepszych zdjęć. Dużo osób przesiadających się z kompaktów cyfrowych na cyfrowe lustrzanki zupełnie nie ma pojęcia, którą dopasować optykę jak też co oznaczają liczby opisujące poszczególne wzorniki obiektywów, na przykład sigma 35mm f1.4 – link do strony. Większa część użytkowników decyduje się na kupno lustrzanki z obiektywem w zestawie. Pierwszy ambaras pojawia się przy pierwszych zdjęciach nowiutkim sprawunkiem. Nagle okazuje się, iż potencjały nowego zestawu są nadzwyczaj skromne w porównaniu z uprzednim kompaktem. Kierujemy się z tym kłopotem do zbywcy sklep foto – na tej stronie. Tutaj ogromnie pomocni eksperci doradzają nam.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzai mocowań obiektywów, które są ściśle zespolone z wytwórcą jak też modelem lustrzanki.

Najczęściej jest tak, że do aparatu konkretnego wytwórcy nie możesz założyć obiektywu innego producenta kamer. Zwyczajnie konstruktorzy przedsiębiorstw w trakcie rozwoju systemu swych lustrzanek wyselekcjonowali inne wyjścia konstrukcyjne aniżeli ich konkurenci rynkowi.