Każdy komputer potrzebuje oryginalnego oprogramowania — szczególnie te, które są wykorzystywane w pracy

przez | 10 lipca 2022
W naszym kraju jest taką ustawę, że każdy laptop, który bywa używany w firmach, powinien mieć oryginalny program.
Na pewno wszyscy pamiętamy skandal i ośmieszenia, na które wystawiona została policja, gdy swego czasu okazało się, że pracują oni na lewym oprogramowaniu.

oprogramowanie

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Ścigają takie zachowanie pośród obywateli, a sami nie popisali się zbytnio przykładem. Dzisiaj takie zachowania są już dosyć rzadkie. Wszystkie firmy wiedzą, że komputery, które są w obiekcie oraz używane są przez PRacowników, muszą mieć oryginalne oprogramowanie, ale także legalny system antywirusowy. To bardzo istotne. Musimy przechowywać na to rachunek i w momencie kontroli udowodnić, że wszystko jest w porządku. Jeżeli zamawiamy oprogramowanie za jednym razem do kilkudziesięciu albo nawet kilkuset laptopów, to rzecz jasna trzeba zapytać o rabat. Będziemy potraktowani jak wyjątkowi klienci. W takim wypadku nawet przedstawiciel handlowy firmy przyjedzie do nas, by zrobić przeszkolenie z ich programu. Będzie to z pewnością bardzo użyteczne, ponieważ badania pokazują, że większość ludzi nie wykorzystuje wszystkich możliwości, które daje dany program, gdyż po prostu nie wiemy, że istnieją. Takiego typu szkolenie może być również wykonane online.

Taka forma jest dziś dość popularna. Nie ma się co dziwić, przecież żyjemy w stuleciu ogólnej cyfryzacji. Zamawiając oprogramowania na laptopy firmowe, nie zapominajmy o tym, że trzeba dostać też gwarancję.