Czas niesamowitych możliwości technologicznych. Czy jednak dla wszystkich?

przez | 8 lipca 2022
Żyjemy w okresie wielkich możliwości. Nie jest ważne jak poważnie brzmią takie słowa należy przyznać, że rozwój technologiczny poczynił ogromne zmiany.

To, co jeszcze wczoraj uchodziło za komórkę obecnie nazywane jest „cegłą”. To, co jeszcze nie tak dawno było definiowane szczytem technologii obecnie budzi uśmiech politowania. Kiedyś zmiany technologiczne nigdy nie dopełniały się tak szybko, to nie oznacza, iż jest to jakiś ewenement, bo wydaje się, iż przyszłe zmiany będą jeszcze bardziej rewolucyjne, jeszcze bardziej błyskawiczne… A kiedy nastąpi koniec? Wielu twierdzi, że jak stworzymy sztuczną inteligencję, jaka nas zastąpi i wykluczy…

Szukasz ciekawych wiadomości na prezentowany temat? To świetna chwila, ponieważ jest napisany polecany artykuł (https://bmeters.pl/pl/rozliczanie_kosztow_zuzycia_wody_i_ciepla/180/), który ma ważne informacje na omawiany temat.

Może nie będzie tak tragicznie…

android

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego momentu technologia nie wyrządziła nam krzywdy, więcej z niej korzyści niż problemów. Co byśmy na przykład uczynili bez GPS-a. Weźmy takowy sygic. Jest to najbardziej znana aplikacja do nawigacji bez pośrednictwa internetu. Przy pomocy tego typu aplikacji sygic już na zawsze (i to za darmo) dostajesz szeregwiele bardzo potrzebnych pomocy: mapy, znaczenie istotnych punktów, planowanie tras i tak dalej (Poczytaj na

Wszystko to naprawdę wysokiej jakości. Można z nich korzystać na tablecie i telefonie, nie jest wymagane połączenie z Internetem. Ta aplikacja to tylko jeden z wielkiej bazy przykładów, jak łatwo można otrzymać coś tak zaawansowanego technologicznie, i to za darmo. Oczywistym jest, że dużą grupę aplikacji dostaniemy za ustaloną sumę pieniędzy, jednak bezpłatnych możliwości jest tak wiele, iż nie sposób chyba każdej z nich sprawdzić. Już nawet branżowe portale internetowe testują co miesiąc nowe, najlepsze aplikacje, aby nie zgubić się w gąszczu tych niesamowitych możliwości. Mimo tego, i tak nie da się nie przeoczyć wszystkiego. To zapewne przyznają osoby zawodowo zajmujący się tym zjawiskiem.

Supertelefon z układem Tegra 3

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR

Co znamienne, młodzi ludzie potrafią się zgubić w tym całym „technologicznym zamieszaniu”, jednak, co mają powiedzieć ludzie starsi, którzy urodzili się w zupełnie innych czasach. Dla nich dobrodziejstwa aplikacji, rewolucyjnych wynalazków są często bardziej męczące niż pomocne. Najczęściej, gdy już się decydują na przykład na smartfon, to rozpracowywany jest przez najmłodszego członka rodziny. Trudno się dziwić, dzisiejsi 20-latkowie urodzili się w świecie, gdzie internet istnieje na równi ze światem rzeczywistym. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że jakkolwiek wiekowi ludzie świetnie odnajdują się w realności, tak dla młodych osób bardziej rzeczywistym jest świat wirtualny.