Konsola PS3 – nadchodzące hity

przez | 8 lipca 2022
Lada moment sezon ogórkowy będzie już przeszłością. Koniec lata to koniec odpoczynku dla producentów gier. Należy zabrać się do ciężkiej pracy, aby zaspokoić niecierpliwych graczy. Większość producentów gier będzie chciała zdążyć wydać swoje tytuły jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, bo nie od dziś wiadomo, że właśnie w tym okresie zbija się największą gotówkę. Dlatego gra jest warta poświęcenia.

Na chwilę obecną, posiadacze Playstation 3 nie powinni narzekać na brak gier. Zaraz po premierze tej konsoli było rzeczywiście nie wesoło, Xbox 360 pod względem biblioteki gier, bił PS3 na głowę. Aktualnie jednak sytuacja się wyrównała i właściciele konsolki PS3 nie powinni narzekać.

Interesuje Cię objaśniany w tym serwisie problem? Jeśli tak, to oprócz tego wejdź na ten odnośnik – więcej przeczytasz w treści.

Większość wychodzących gier to jednak mimo wszytko przeciętniaki, ale megaprodukcji nie brakuje.

Reasumując, trudno mówić o jakiejś innowacyjności, najlepiej sprzedają się sprawdzone pomysły, więc nie ma co się dziwić, że producenci inwestują w serie, a nie oryginalne pomysły. Czasami zrodzi się coś pokroju cudownego Little Big Planet, ale to oczywiście wyjątki, które tylko potwierdzają regułę. W tym biznesie (jak w sumie w każdym) liczy się forsa, więc wielkie korporacje wydają dużą kasę na coś co się sprzeda bez żadnego zagrożenia. Trudno się dziwić takiej polityce.

I właśnie jednym z takich seryjnych hitów jest Pro Evolution Soccer 2010 od wielkiego Konami. Ta marka musi się tym razem mocno wysilić. Poprzednie wydanie tej znakomitej piłki nożnej nie spełniło oczekiwań graczy i co ciekawe konkurencyjna FIFA okazała się lepsza. Walka pomiędzy tymi dwoma tytułami trwała od zawsze, jednak dziecko Electronic Arts zawsze było krok w tyle. Teraz role się odwróciły, ciekawe na jak długo? Przekonamy się już wkrótce.

Kolejną znaną grą, która nadchodzi wielkimi krokami, aby zająć lasery naszych konsolek to Call of Duty: Modern Warfare 2. Tytuł ten zdobył już ogromną liczbę fanów. Walki sieciowe są rozgrywane dzień i noc, ten szał porównać można do tytułu z przeszłości, do Quake. Nowa produkcja zapowiada się kozacko, nowe kampanie, poprawiona grafika i kilka innowacji. Miejmy nadzieję, że nowy CoD nas nie zawiedzie i przyniesie wiele miesięcy znakomitej rozgrywki.

Need for Speed Shift. Kolejna część jednej z najbardziej znanych ścigałek. Czy nowa część okaże się hitem, tak jak to obiecują jej twórcy? Ciężko stwierdzić, ponieważ z NfS było różnie, raz byliśmy świadkami hitów a innym razem przeciętniaków. Twórcy starali się jak mogli . Dorzucali nowe auta, poprawiali grafę, zwiększali możliwości kustomizacji pojazdów. Mimo to sama rozgrywka już tak nie wciągała jak za starych czasów. Dlatego teraz muszą nas naprawdę mile zaskoczyć, aby nowy NFS cisnął nas o glebę. Czego oczywiście z całego serca życzymy.

Uncharted 2: Among Thieves to pokolenie nowej generacji konsol. Seria jest młodziutka bo część pierwsza jeszcze leży na półkach sklepowych i jest chętnie kupowana. Naughty Dog to fachowcy, którzy potrafią przyprawić o ślinotok. Tytuły z przeszłości umocniły tę firmę, więc gracz podchodzi do ND z zaufaniem. Pamiętajmy, że pierwsza część Uncharted była po prostu śliczna. Graficznie onieśmielała inne konsole ajk Xbox 360 czy Wii. Jednak ND zapewnia, że część I wykorzystała około 30% mocy PS3. Jeżeli to rzeczywiście prawda to aż strach pomyśleć jak będzie wyglądać następca! Ale grafika to nie wszystko, w takich produkcjach liczy się fabuła, a ta również nie powinna zawieść. Tym razem akcja będzie toczyć się wokół historii podróżnika Marco Polo, a my już ostrzymy sobie ząbki na tą wciągającą historię.

A co dla osób, którzy są wielbicielami grania w podróży? Zabranie konsoli do pociągu czy autobusu nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Nie ma jednak powodów do martwienia się. Bardzo dużo gier na konsolę jest udostępniona również na komputer. Zabieramy więc laptopa (przykłady znalezione w mieście Kraków: Laptopy Kraków od Ceneo), zatroszczmy się o jego baterię. Często gdy jedziemy gdzieś dalej środki transportu są wyposażone w gniazdka. Nie zapomnijmy więc o zasilaczu (przykładowe zobaczysz tutaj: Zasilacze do laptopów Canon). I słuchawkach na uszy. Możemy już atrakcyjnie spędzić czas w trasie.