Robieniem zdjęć z powietrza zajmie się za ciebie dron

przez | 5 lipca 2022
Wizja totalnie zautomatyzowanego świata nie jest już tylko podstawą realizacji fabuły filmu Gwiezdnych Wojen. To już nie wymysły, obecnie wszystkie obszary rzeczywistego świata dążą do technizacji. Nowoczesna reklama tworzy nieograniczony apetyt na elektroniczne gadżety. Oczywiste jest, że bez robotyki nie da się w przyszłości egzystować. Jaki jest teraźniejszy stosunek człowieka do robotów? Aktualnie pragniemy, żeby maszyny wyręczały nas w każdej dziedzinie życia, z drugiej strony ogarnia nas paniczny strach, że zabiorą zatrudnienie i, że roboty przejmą panowanie nad światem. Obawy są bezzasadne.

dron

Autor: Diriye Amey
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli nawet maszyny zaprogramujemy na myślenie, to i tak będziemy nieustannie nad nimi dominowali w sferze emocjonalnej. Dlatego, że nie wymyślono do tej pory algorytmu na subiektywne opinie, punktowanie i zdolność do oceny. Całkowitemu rozwojowi technicznemu, towarzyszy trend konstruowania automatów, nieskomplikowanych, bezobsługowych i którym równocześnie będzie można powierzyć najtrudniejsze działania. Zawsze, gdy spostrzegamy wystawy współczesnej robotyki, jesteśmy oczarowani możliwościami jej wykorzystania. Określenie dron – zazwyczaj nic nie mówi statystycznemu Polakowi. Od paru lat , w dziedzinie techniki, mówi się o nieograniczonych możliwościach użycia multikopterów.

gohero.pl

Autor: Diriye Amey
Źródło: http://www.flickr.com

DJI Phantom, to rewolucyjne rozwiązanie dla instytucji zajmujących się rejestrowaniem obrazu i fotografowaniem z lotu ptaka, www. Phantomy DJI z powodzeniem mogą posłużyć np. do rejestrowania materiałów reklamujących obszar geograficzny, ukazując walory krajobrazowe z powietrza. Multikoptery znajdują swoje zastosowanie w takich branżach jak geodezja, ochrona środowiska a także w zintegrowanych systemach zarządzania kryzysowego lub też w czynnościach ratowniczych. Aby poszerzyć zasięg działania bezzałogowego statku latającego o niepowtarzalne ujęcia z lotu ptaka lub ułatwić sobie czynności na wysokościach, możemy rozbudować określony model o kamerę GoPro Hero, monitor oraz system roll up sklep internetowy transmisji obrazu. Wówczas stojąc twardo na ziemi, możemy cieszyć się obrazem z lotu ptaka i poczuć się prawdziwym lotnikiem.

Kategoria: Bez kategorii