Dlaczego należałoby wysłuchiwać własnych rodziców w kwestii doboru własnej drogi edukacji?

przez | 24 maja 2022
Jak mówi wielowiekowe ojczyste przysłowie, wiedza to do sukcesu droga. Co prawda dzieciaki jeszcze z niechęcią uzyskują nową wiedzę, jednak w późniejszym wieku wiele z nich niezwykle entuzjastycznie kontynuuje swoją edukację na jeszcze to wyższych poziomach.

To, w jakim miejscu w ogóle się ją uzyskuje jest kwestią jasną chyba dla wszelakiego. Kolejno są to więc: podstawówka, licealna oraz Uczelnie wyższe. Co prawda nie każdy gimnazjalista z różnorodnych powodów decyduje się na te wysokie szczeble, wszakże dla mnóstwa wystarczy edukacja na szczeblu szkoły licealnej. Poza tym wręcz ludzie posiadający doktorat również niezwykle chętnie doszkalają się dalej. Z jakiego powodu? Ponieważ będąc już fachowcami w własnych dziedzinach chcą być na bieżąco z różnymi nowinkami. W ten wariant mogliby mieć gwarancję, że posiadana przez nich znajomość jest w najwyższym szczeblu aktualna. A w wypadku mnóstwa zawodów to nawet kwestia istnienia lub zdrowia.

Dlatego także niezależnie od wieku danego ucznia, szkoła jaką w przeszłości wybrał może zostać (i na ogół jest) sprawą rozstrzygającą o jego dalszym funkcjonowaniu. I nie chodzi tutaj o jego ścieżkę zawodową, ale również o pułap funkcjonowania jego familii. Należałoby więc słuchać opiekunów także wtenczas, kiedy sugerują nam jakąkolwiek konkretną szkołę.

Oni wszakże są trochę starsi, wiele bardziej doświadczeni i nierzadko wiedzą lepiej, jaka szkoła niepubliczna na terenie Warszawy (http://varsovia.edu.pl/) będzie dla dziecka najlepsza. Rzadko kiedy pewien opiekun pragnie źle dla swego własnego dziecka. Z jakiego powodu rodzic chciałby zrobić coś tak karygodnego?