W dzisiejszych czasach cały świat działa na różnych oprogramowaniach komputerowych

przez | 6 maja 2022
Ciężko byłoby obecnie wyobrazić sobie, żeby cokolwiek było w stanie pracować bez laptopów czy przeróżnych systemów informatycznych.
Na każdym kroku w tym stuleciu towarzyszą nam programy komputerowe — gdy bierzemy banknoty z bankomatu, kiedy płacimy kartą za zakupy, kiedy sprawdzamy maila czy rozkład jazdy pociągów na aplikacji w telefonie.

kuchnia

Autor: Warszawska Szkoła Fotografii
Nawet najmniejsze tego typu oprogramowanie powinno być stworzone przez informatyków. Rzecz jasna stopień ich trudności bywa różny. Stworzyć małą aplikację na telefon może już nawet student. Jednak, aby ochraniać nasze pieniądze na kocie przed hakerami czy złodziejami, potrzebne są naprawdę porządne oprogramowania, które piszą grupy doświadczonych fachowców. Może nie zastanawiamy się nad tym, ale na swym komputerze również codziennie korzystamy z różnych programów.

Czy ta notka wzbudziła u Ciebie ciekawość? Jeżeli tak, to zobacz ten bardzo w serwisie (https://eshop.pronar.com.pl/technika-mocowania). On zapewne także okaże się warty przeczytania.

Dla przykładu do pisania i edytowania tekstów, ale też do obrabiania zdjęć. Pamiętajmy jednak o tym, że powinniśmy mieć legalne oprogramowania. Ściąganie pirackich wersji może się dla nas naprawdę niemiło skończyć. Po pierwsze, nigdy nie możemy być pewni, czy nie ma ono jakichś dziur i czy nasze dane nie przedostaną się gdzieś na zewnątrz. A prócz tego możemy być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej. Przez to, że programy oraz systemy nie należą do szalenie drogich rzeczy, to naprawdę gra nie jest warta świeczki.

Będziemy też lepiej się czuć, jeśli będziemy postępować uczciwie. Zwykle jest też tak, że kiedy kupujemy nowy komputer, to posiada on już wgrane legalne oprogramowanie.