Jak uczelnie przygotowują młodzież do przyszłego podjęcia pracy?

przez | 6 maja 2022
Aktualnie na każdej uczelni funkcjonuje biuro porad zawodowych. Niektórzy nie zdają sobie nawet sprawy jak przydatna staje się takiego rodzaju inicjatywa.

studenci na rozdaniu dyplomów
Dzięki funduszom pochodzącym z Unii Europejskiej studenci mają możliwość by podnieść swe kompetencje. Wystarczy tylko zapisać się na dany kurs np. wsparcie sprzedaży, a następnie chodzić na spotkania i czynnie w nich uczestniczyć. Kto prowadzi tego typu szkolenia? Zazwyczaj jest to ktoś z zewnątrz, kto przybliża produkt firmy, w jakiej pracuje. Jakie czerpie profity?
Głównie tego typu programy motywacyjne wspierają inicjatywę marketingową określonego przedsiębiorstwa. Przeto dają możliwość na wyszukanie ewentualnego kandydata na planowane miejsce pracy. Tego rodzaju korzyści zyskuje korporacja, a stażysta?

Obecnie młodzi ludzie wiele słyszą o rynkach, zwykle na studiach wyższych. Posiadają sposobność, by analizować pewne składowe, które sprawiają, że ich obawy na znalezienie zatrudnienia po ukończeniu studiów nasilają się. Takiego typu kursy sprawiają, że zachowują wiarę w siebie. Większość albowiem zachęca do działania. Programy motywacyjne umacniają studentów w przekonaniu, iż fakt czy odnajdą zatrudnienie jest uzależnione tylko od nich.

studenci na wykładzie

Autor: Universität Salzburg (PR)
Źródło: http://www.flickr.com
Czy to właściwe? Oczywiście. Statystyki wykazują, iż tacy, którzy zaraz podczas studiów odbywali staż, należą do grupy tych, którzy mają większe szanse na odnalezienie dobrej pracy. Powinno się w związku z tym przetestować swój potencjał w praktyce bez przymusu zatrudnienia się, a dodatkowo nawiązywania konkretnej umowy.