Zaproś wiosnę we wnętrzach

przez | 24 marca 2022
Za chwilę wiosna zapuka do naszych domów. Przyszła więc pora na wiosenne dodatki i odmianę wnętrz. Rezygnujemy z zimowej monotonii w mieszkaniach i wprowadzamy do nich optymistyczny powiew wiosny. Radzimy w jaki sposób otworzyć swój dom na wiosnę.

Świeczniki Twilight

Autor: Stelton
Źródło: www.smakprostoty.pl
Miejsce suchych bukietów niech zajmą ciekawe aranżacje z świeżych, barwnych kwiatów. Gdy na zewnątrz jeszcze ponuro i nijako, nie zaszkodzi stworzyć wiosnę w oknie. Wystarczy zawiesić delikatne butelki czy flakony w oknie (więcej na temat) do którego lubi zaglądać słońce.

Co więcej, wieczorem aby spotęgować efekt, możemy ustawić na parapecie świeczniki czy tealighty. Ta ciekawa, pachnąca dekoracja, powstała w krótkim czasie wprowadzi do wnętrza fantazyjny klimat – .

Podczas wiosennych aranżacji możemy wymienić niektóre obrazy, plakaty oraz ramki na zdjęcia – najczęściej wybierany element dekoracji. Odpowiednio dopasowane ramki dodadzą aranżacji odpowiedni nastrój, wprowadzą nieco koloru oraz modnego stylu (zobacz całość na naszej stronie). A może by tak stworzyć rodzinną galerię? To niedrogi, a przy tym niesamowicie uroczy sposób na odmianę wnętrza. Metalowe, choć wyglądają bardzo elegancko, nie wprowadzą przytulnej atmosfery. Najlepiej wybrać drewnianą, emanującą domowym urokiem. Natomiast ramki w energetyzujących barwach najlepiej spiszą się w pokoju naszej pociechy – tam także zaprośmy wiosnę.

ramka na zdjęcia

Autor: pabloverdugo
Źródło: http://www.flickr.com
Czas na ciemne poduszki oraz ciężkie pledy już minął. Teraz królują jasne barwy oraz delikatne tkaniny. Tak jak kreatorzy mody przebierają modelki w delikatne sukienki dodając do stylizacji masywne buty, tak w domu możemy zestawiać tiule z aksamitami. Z tego powodu warto eksperymentować z gatunkiem tkanin. Nie musimy wymieniać wszystkich poduch, zasłon i pokrowców. Czasem wystarczy dodać parę nowych elementów. Istotne jest, jak materiał wykorzystamy. Na fotele, sofy lub krzesła idealna okaże się trwała i nieco sztywniejsza, najlepiej tkana w różnych kierunkach – wówczas nie rozchodzi się na szwach a jednocześnie jest odporna na przetarcia. Kanapę ozdobią odpowiednio dobrane poduszki. Może w kwiaty lub zabawne groszki?

|