Jak wybrać najlepszą płytę® do komputera

przez | 23 marca 2022
Sprzęt komputerowy trzeba umieć dobrze wybrać, co jednak czasem przynosi sporo trudności osobom nie do końca obeznanym z tym problemem. Czy najpewniej wybrać niedrogi, lecz nie w pełni godny zaufania sprzęt czy też nastawić się wyłącznie na cenę? Najlepiej zdobyć trochę wiedzy w tej kwestii, dowiedzieć się o procesorach i płytach głównych, aby nie popełnić błędu w tej materii.

Płyty ASUS z rodziny E35M1

Autor: ASUS
Źródło: ASUS
Intrygujące płyty główne można dostać w nadzwyczaj ciekawych cenach, dostosowanych do potrzeb i możliwości pieniężnych zwykłego nabywającego. Zasadnicze przy tym jest określenie precyzyjnego przeznaczenia komputera. Czy ktoś nastawia się mocniej na granie w gry, czy raczej na pracę na sprzętach zużywających zazwyczaj niezmiernie dużo pamięci operacyjnej.

Dobra i potężna firma robiąca płyty główne czy procesory na masową skalę takie akcesoria posiada we własnym asortymencie ogromnie szeroki wachlarz wysokiej klasy produktów, jakie muszą zadowolić chociażby najwybredniejszych nabywców. Ciekawą ofertą może być płyta ASRock z77 EXTREME4 (). Bazuje na laminacie formatu ATX , ma 5-fazową sekcję zasilania, a dla pamięci operacyjnej komputera przeznaczono w niej dwa banki z obsługą 2-kanałowych zespołów DDR3-1600. Konstrukcja ta jest co ciekawe przystosowana do obsługi wielu procesorów graficznych idealnie nadających się do wykonywania obliczeń rozproszonych. Posiada aż pięć złączy PCI-Express 2.0 x1 i jedno PCI-Express 3.0 x16, do których można podłączyć nawet sześć kart graficznych. Dodatkowe zasilanie doprowadzają tutaj dwa gniazda MOLEX. Dzięki tego typu niekonwencjonalnym rozwiązaniom sprzęt nadaje się do zyskiwania bitcoinów.

Perfekcyjnym przedsięwzięciem jest kupno tylko atrakcyjnych rzeczy i tych uwielbianych przez grono klientów., spokojnie wolno tu zaliczyć choćby coś takiego jak płyta Gigabyte GA-Z87-HD3 (). Posiada ona model płyty głównej z układem logiki Intel Z87 Express, zbudowany w technice Gigabyte Ultra Durable 4 Plus. Model o nazwie GA-Z87-HD3 umożliwia sprawną obsługę procesorów Intel Core czwartej generacji. Jest on zrobiony w tak zwanym formacie ATX i wyposażony w podstawkę LGA1150.

Przed dokonaniem kupna można również wypytać internautów na forach poświęconych komputerom.

Interesujący artykuł, prawda? Jeżeli zatem masz chęć przeczytać podobny materiał, sprawdź (https://incube.pl/certent-xbrl-esef/) co dla Ciebie mamy, to również może Ci się spodobać.

Niewątpliwie da się tam znaleźć cenne informacje o tym czy płyta ASROCK z77 EXTREME4 będzie odpowiadała wymogom konkretnego klienta. Doświadczenia forumowiczów jak i również sugestie zapewne okażą się kluczową wskazówką w doborze najdoskonalszego sprzętu, którego zakupu nie będzie trzeba potem żałować. Użytkownicy forum którzy na co dzień i osoby, które są cały czas na bieżąco z rynkiem nowych technologii, będą też dobrymi doradcami w sprawach wyboru najlepszych produktów, a także doskonałym źródłem wskazówek co tego jak troszczyć się o daną płytę i jakie zalety posiada płyta ASRock H61 Pro.

Opinie fachowców na temat płyt okazują się zazwyczaj równie ważne. Da się je znaleźć przykładowo w przeróżnych artykułach w prasie jak również folderach reklamowych IT i ICT.