W jaki sposób umeblować pokój dla ucznia technikum, aby to pomieszczenie spełniło jego życzenia

przez | 5 marca 2022
Każdy nastolatek pragnie posiadać na swój użytek to jedno najważniejsze pomieszczenie, czyli własny pokój. To w nim czyta zadaną lekturę i słucha ulubionej piosenki. W młodzieżowym pokoju są podejmowani goście – równolatkowie naszego nastolatka. Sama prezencja pomieszczenia nie pozostaje kwestią przypadku. Ściany muszą posiadać właściwy odcień, a starannie przemyślanej przestrzeni nie mogą psuć staromodne dekoracje. Spośród wszystkich rzeczy najbardziej rozpoznawalne bywają młodzieżowe meble.

pokój nastolatki

Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com

Współczesne meble dla nastolatków cechują się prostotą oraz funkcjonalnością. Stonowane barwy komponują się ze sobą, tworząc bardzo niespotykane połączenia. Do takich mebli w współczesnym stylu najlepiej będą pasować dodatki w wręcz identycznych odcieniach, czyli różnokolorowy, puszysty chodniczek, niebanalny żyrandol i zasłony z lejącego się materiału. A jeżeli pomieszczenie przeznaczone na pokój posiada dość sporą powierzchnię, to można pomyśleć o postawieniu dodatkowego mebla, czyli np. kanapy.

Natomiast przykładowy wygląd takiego pokoju może prezentować się następująco: szara dwuskrzydłowa otwierana przesuwnie szafa na palta, tuż w sąsiedztwie wydzielone miejsce do nauki, czyli biurko.

Jeżeli opisywana kwestia jest dla Ciebie pomocna, przeczytaj ponadto więcej szczegółów w treści tu – te wiadomości również nie mogą pozostać niezauważone!

A tuż nad nim mały regał na lektury, zdjęcie i suweniry z wakacyjnych wycieczek. Po przeciwnej stronie pokoju, niedaleko drzwi, stoi komoda z 3 szufladami, przeznaczonymi na magazynowanie bielizny. A w nieodległym sąsiedztwie znajduje się wygodne łoże, które w dzień bywa nakryte zielono-brązową kapą i pełni również funkcję kanapy (świetne kanapy). Młodzieżowe meble jesteśmy w stanie zakupić praktycznie w każdym sklepie, który ma w swojej propozycji tego typu sprzęty do domów.

pokój nastoalatka

Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com

Na takie kosztowne, ale i zaplanowane, sprawunki warto udać się razem z nastoletnią córką. Jeśli nastolatkowie sami dokonają wyboru konkretnego modelu, to o wiele chętniej będą spędzać czas w swoim pokoju, a może nawet z większą weną zabiorą się do nauki. Branie pod uwagę upodobań naszych dzieci pozostaje najważniejszym kryterium. Jeżeli urządzimy pokój nie bacząc na zdanie młodzieży, to możemy spodziewać kolejnej domowej kłótni. Nie zapominajmy, że czasem warto wydać trochę więcej monet, ale w zamian za to spędzać długie jesienne wieczory w sielskiej i typowo rodzinnej atmosferze. Koniec końców wspomniane wcześniej pieniądze szczęścia przecież nie pozyskują.