To, co najpiękniejsze w sesjach „z brzuszkiem”

przez | 21 stycznia 2022
Każdy wie, że kobiety czekające potomka z dnia na dzień rozkwitają. Ciąża jest specyficznym i niezwyczajnym czasem w życiu kobiet. Jest to czas, kiedy pragną one w sposób szczególny zatroszczyć się o siebie i dobro swojego maleństwa. Ostatnio coraz bardziej powszechnie traktowana jest tzw. fotografia ciążowa. Panie oczekujące potomka, oprócz tego, że co dnia są fotografowane przez swoich najbliższych, zainteresowane są też tematami związanymi z profesjonalnymi sesjami.

Duża część kobiet, chociaż marzy o utrwaleniu swojego błogosławionego stanu, podchodzi do tego (przynajmniej na początku) ze sporą dozą ostrożności i zakłopotania. Niektóre kobiety decydują się na rozbierane sesje , aczkolwiek nie jest to ani regułą ani koniecznością. Modne są także zdjęcia wspólnie z przyszłym ojcem- strona. Warto mieć świadomość tego, jaka idea towarzyszy sesjom ciążowym. Mianowicie jest to uchwycenie ogromnie szczególnej chwili w życiu kobiety i w życiu malutkiego człowieka, jaki wkrótce przybędzie na świat. Nawet, jeśli kobieta z początku niechętnie myśli o tego typu zdjęciach lub zwyczajnie ma obawy, zawsze kończy się to uśmiechem na jej buzi po zobaczeniu rezultatów. A gdy dzidziuś pojawi się na świecie? Maleństwa najlepiej fotografować podczas snu, pomiędzy 3 – 14 dniem życia. W trakcie sesji najlepiej zapewnić im stosowne warunki cieplne, ciche wnętrze oraz mięciutkie podłoże – powinny czuć się pewnie jak w łonie matki.

Maluch z pieluszką

Autor: TracyLeigh♥
Źródło: http://www.flickr.com

Fotografowanie dzieciaczków przynosi sporo radości, jednak nie jest łatwym zadaniem.

Jeżeli zafascynował Cię niniejszy artykuł, to odwiedź serwis (http://studiokolor.net.pl/o-nas-design.html) a tam czekają na Ciebie materiały godne zainteresowania. Zobacz je – będziesz niezwykle zadowolony.

Fotograf dziecięcy winien posiadać dużą dozę wytrwałości oraz empatii- Angelka- fotograf dziecięcy. Wiedzą o tym zarówno profesjonalni fotograficy, jak i rodziciele. W czasie pracy z bobasem najistotniejszą osobą jest mama, i to właśnie ona powinna brać aktywny udział w takiej sesji. Kiedy fotografujemy starsze dziecko, przyjmujemy dziecięcą perspektywę, leżąc czy kucając. Jeżeli sfotografujemy je z góry zaburzymy proporcje. Dopiero w trakcie sesji z dziećmi starszymi i młodzieżą można pobawić się w pozowanie świadome. Tenże pomysł zaciekawi zwłaszcza dziewczynki po dziesiątym roku życia, niemniej jednak nawet dzieci starsze warto „złapać“ w trakcie scenek sytuacyjnych: zabaw na huśtawce lub puszczania baniek.