Które studia powinniśmy wybrać? Być może fizjoterapia jest odpowiednim wyborem? Zobacz, czemu opłaca się wybrać właśnie ten kierunek studiów

przez | 6 stycznia 2022
Gdy matura nadchodzi wielkimi krokami, trzeba zacząć intensywnie myśleć o kierunku studiów. Dobór kierunków, czy to na uczelniach państwowych, czy niepublicznych jest naprawdę rozległy, co niestety nie pomaga w decyzji. Istnieją jednakże kierunki, o których warto pamiętać, ponieważ gwarantują wyznaczone okazje na rozwój zawodowy. Tak jest na pewno z fizjoterapią.

fizjoterapeuta

Autor: UC Physiotherapy
Źródło: http://www.flickr.com
Studia fizjoterapia cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jednakże warto wiedzieć, że jest to kierunek bardzo wymagający, a praca w takim zawodzie jest z reguły ciężka emocjonalnie i fizycznie. Najlepiej odnajdą się w tej profesji osobowości dynamiczne, aktywne i preferujące pracę z ludźmi. Nie może także braknąć im cierpliwości, zrozumienia położenia chorej osoby oraz możliwości udzielania wsparcia. To właśnie pomoc można wyznaczyć, jako słowo klucz jeśli mówimy o zawodzie fizjoterapeuty.

Czy opłaca się wybrać fizjoterapię? Z pewnością, jednakże trzeba sobie zdawać sprawę z sytuacji i realiów. Istotne są zmiany w naszym społeczeństwie, które z powodu małego przyrostu naturalnego zaczyna być społeczeństwem starzejącym się. Przez to jest coraz większa liczba ludzi starszych, schorowanych, którzy potrzebują właściwej pomocy. Poza tym fizjoterapia (www.vivamedica.pl/fizjoterapia) to nie tylko pomaganie chorym. Aktualnie, kiedy życie ma zawrotne tempo, a stres pojawia się wszędzie ludzie starają się zachować jak najlepszą kondycję. Zwracają większą uwagę na swój wygląd i marzą by oddalić zbliżającą się starość. W takich sytuacjach właśnie z pomocą przychodzą fizjoterapeuci, którzy są specjalistami w zakresie ochrony zdrowia i urody, masażu czy rehabilitacji ruchowej. Coraz bardziej majętni, ale i niemający na nic czasu klienci chcą zapłacić im duże pieniądze, w zamian oczekująże naprawia nieco zdrowie. Jak widzimy więc, zapotrzebowanie na fizjoterapeutów jest obecnie dość duże. Z tego powodu dokładnie taki kierunek studiów oraz przyszły zawód mamy szansę zaliczyć jako bardzo przyszłościowy.

Ktoś może stwierdzić, że może lepiej iść po prostu na kurs masażu? Nie jest to mądry pomysł, gdyż na studiach najtrudniejszym i najistotniejszym przedmiotem jest anatomia, zaś na zwykłym kursie masażu jej się nie nauczymy. Znając ją odpowiednio, fizjoterapeuta ma znaczną przewagę na rynku pracy nad wszystkimi ludźmi po licznych kursach masażu. Po takim kursie bowiem będziemy znali tylko wyuczone ruchy, ale nie będziemy wiedzieć co dokładnie one robią.