Wybieramy super pralkędo domu – jaki model wybrać?

przez | 25 grudnia 2021
Czystość to jeden z głównych atutów wzorowego gospodarstwa. Czyste naczynia i podłogi, ale przede wszystkim czyste, pachnące ubrania. A jeśli przy tym może być dodatkowo oszczędnie lub ekologicznie, to sukces sprzedażowy murowany. Trudno się więc dziwić, że producenci pralek przeganiają się w projektowaniu coraz wymyślniejszych programatorów, udoskonalonych bębnów i opracowywaniu dedykowanych programów prania. Przecież czymś trzeba przyciągnąć klienta. Nie powinno się jednak wierzyć wszystkiemu i przed planowanym zakupem urządzenia na chłodno powinno się porównać parametry co najmniej kilku modeli i najlepiej od kilku różnych producentów.

pralka

Autor: Samsung
Źródło: Samsung
Dopiero taka analiza da nam pogląd na to, co tak naprawdę potrzebujemy, a z jakich opcji z można bez żalu zrezygnować, przy tym trochę oszczędzają.

Jeżeli chcesz poznać większą ilość danych na omawiany wątek – dobrze się składa, ponieważ jest już pełna informacja (https://www.gohero.pl/dji-mavic-pro-combo), którą można zobaczyć tu.

Poniżej przegląd kilku przykładowych. Na początek zaczyna pralka Bosch WLX 24261PL, należąca do rodziny pralek ekonomicznych, ale skutecznych. Proste wzornictwo, wyświetlacz z niewielką ilością danych i paroma przyciskami do do programowania tego co wcześniej było wybrane za pomocą pokrętła. Posiada ona parę ciekawych programów, między innymi program sportowy, programy do bielizny czy jeansu. Przy standardowej pojemności 5kg ten model pralki ma jedynie 40 cm głębokości, więc z całą pewnością może się nadać do małej łazienki.

Druga to pralka EWP11074TWPL. Tak samo jak pierwsza, ta również jest zaliczana do rodziny pralek tanich a odpowiednio pomyślanych. Duży, pojemny bęben sprawia, że ten model pralki ma już pół metra głębokości, lecz przekonuje dużymi możliwościami prania. Oprócz programów wymienionych przy pierwszym modelu, do dyspozycji jest jeszcze program prania kołder oraz firan. Nieco więcej kosztuje pralka HOTPOINT ARISTON WMSD 723B EU, lecz w tym przypadku zarówno wzornictwo, jak i zastosowane programy wpływają na końcową cenę urządzenia. W zamian otrzymujemy duży, ciekłokrystaliczny wyświetlacz, programator jako guziki zamiast znanego wszystkim pokrętła oraz mnóstwo programów. Jeśli ktoś będzie chciał oszczędzić miejsce, może poszukać pralki ładowanej od góry. Ciekawym modelem jest pralka Elektrolux EWT1266EDWPL, ma ona nowoczesny styl, kilka praktycznych programów i bardzo dobrą jakość wykonania. Jest to jedna z lepszych modeli pralek tego typu i z pewnością jej kupno będzie dobrą decyzją.