Najlepsze elementy zamienne do drukarek

przez | 5 października 2021
Jeżeli korzystamy z drukarki czy kserokopiarki musimy wiedzieć jak w najlepszy sposób ją eksploatować, jaka firma gwarantuje nam usługi serwisowe w przypadku kłopotów i jakie ewentualnie części czy wymienne elementy powinniśmy posiadać, lub okresowo kupować. Generalnie mówimy tutaj o tuszach i tonerach, bo to elementy, które regularnie nabywamy i wymieniamy.

Epson Stylus SX130

Autor: Epson
Źródło: Epson
Na początku wyszukajmy sobie dobrego dystrybutora. Najlepiej natychmiast przy kupowaniu sprzętu dopytajmy się czy sprzedawca zapewnia również dostawy tonerów. Zwykle właśnie tak bywa. Oczywiście istotne jest aby były to elementy wysokiej jakości. Część ludzi obawia się kupować inne tonery niż te sprzedawane przez producenta drukarki, której używają, a to zupełnie niepotrzebne.

Jeżeli masz chęć poznać więcej informacji na ten wątek – odsyłam do tego serwisu (https://gmsystem.pl/blog/optymalizacja-obrobki-w-srodowisku-wytwarzania-siemens-nx-cam/), gdyż odnajdziesz tam dokładne dane, które bardzo Cię zainteresują.

Tusze zamienniki zazwyczaj są tak samo dobre, a oczywiście są tańsze. Jeśli tylko kupujemy je ze sprawdzonego źródła i używamy zgodnie z instrukcją z pewnością nic się nie stanie. Tanie tusze wcale nie muszą być złej jakości.

drukarka

Autor: Epson
Źródło: Epson

Najistotniejsze jest, żeby tusze do drukarek spełniały swą rolę i pasowały do używanego przez nas modelu. Można zamawiać je przez Internet, możemy przez telefon, możemy jeździć bezpośrednio do dystrybutora. Wszystko zależne jest od tego co ustalimy ze sprzedającym. Nie ma naturalnie żadnego sensu nabywanie wielu tonerów czy tuszy na zapas. Nie jest dla nich dobre leżenie w szafie. Upewnijmy się też, że sprzedający, od którego zamawiamy tusze także nie sprzedaje tych leżących od miesięcy w magazynie. To niezwykle ważne. Podobnie kiedy idzie o tonery do drukarek. W zasadzie nie ma czegoś takiego jak „termin przydatności do użycia” dla tonera, producenci mają możliwość wpisać zaledwie graniczną datę gwarancji na tusz, ale naturalnie lepiej nie kupować takich, które przeleżały parę lat. Zakup nowego tonera jest zdecydowanie bardziej opłacalny niż wymiana maszyny na nową, kiedy aktualna zostanie zepsuta przez stary czy niewłaściwy tusz czy toner.

Drukarki i kopiarki to sprzęty niezwykle intensywnie wykorzystywane w każdej firmie. Zadbajmy o nie właściwie, wymieniajmy części kiedy jest to polecane, kupujmy dobrej jakości tusze i tonery, a wtedy zyskamy pewność, że sprzęt posłuży nam bardzo długo bezawaryjnie.