Rozliczenie PIT: nie takie straszne jak myślimy!

przez | 3 września 2021
Wiele osób coroczne rozliczenie PIT uważa za coś bardzo skomplikowanego, a oprócz tego totalnie niepotrzebnego. Na razie jednak każda osoba zobligowana jest do tego, by się rozliczyć. Zamiast więc narzekać, należy dowiedzieć się, że PIT 2014 wcale nie jest taki zły jak go malują!

banknot polski

Autor: Chris RubberDragon
Źródło: http://www.flickr.com

Należy wiedzieć oczywiście o tym, iż zeznanie podatkowe możemy przesłać do urzędu przez internet lub też złożyć samodzielnie w siedzibie urzędu. Dodatkowo przydatny PIT 2014 program pozwoli nam samodzielnie szybko uzupełnić wszystkie dokumenty dzięki czemu zaoszczędzimy nieco czasu i energii – sprawdź na koniecznego rozliczenia podatkowego warto zacząć od szczegółowego określenia źródeł osiągniętych przez nas dochodów, a także wyboru odpowiedniego formularza podatkowego. Należy również przekonać się, czy można rozliczyć się np.

Sprawdź inne podobne niezwykle przydatne źródło informacji na objaśniany problem – kliknij tu oraz przeczytaj więcej w tekście.

z małżonkiem albo też czy przysługują nam rozmaite ulgi i odliczenia. Większość osób do tego stopnia boi się rozliczenia, że woli oddać ten obowiązek fachowcowi, który zrobi je za niego, najczęściej za pewną opłatą. Ale rozliczenie PIT wcale nie jest tak pracochłonne jak może się wydawać. Ludziom bez wykształcenia księgowego zazwyczaj powinno to zająć kilka godzin, jednakże z całą pewnością zostanie nam parę złotych w kieszeni oraz odrobina satysfakcji (wartościowe informacje). Dodatkowo należy wiedzieć również o tym, iż w internecie odnajdziemy współcześnie wiele darmowych programów, które dosłownie „prowadzą nas za rękę” w trakcie rozliczenia.

Jeżeli jednak mamy pewność, iż nawet korzystając z systemów wirtualnych nie jesteśmy w stanie rozliczyć PITa, powinniśmy powierzyć to zadanie fachowcom. Paradoksalnie biura rachunkowe nie oczekują za rozliczenia wielkich stawek od osób fizycznych. Trochę więcej zapłacą jedynie osoby, w przypadku których podliczenie jest nieco bardziej złożone bo np. korzystają z pewnych ulg podatkowych. Trzeba jednak uważać na oferty, które kuszą zbyt tanimi opłatami za usługę.

Musimy pamiętać o tym, iż za wszelkie nieprawidłowości w obliczeniach odpowiada osoba, której podpis jest pod PIT-em. Należy więc być jak najbardziej skrupulatnym w tym aspekcie.

Zobacz szybko ten świetny serwis (https://www.rathgeber.pl/produkty/etykiety-i-naklejki-foliowe) – on z pewnością też Cię zaciekawi, gdyż są w nim podobne informacje na temat prezentowanej problematyki.

Ważne jest również, żebyśmy dotrzymali niezbędnych terminów rozliczenia.