Rozpocznij swoją przygodę ze zdalnie sterowanym modelem- quadrokoptery i profesjonalne drony rejestrujące obraz na wydarzeniach plenerowych

przez | 9 lipca 2021
Gdy jesteśmy miłośnikami modelarstwa na pewno słyszeliśmy o dronach. Obecnie coraz chętniej są one stosowane na przykład do nagrywania różnego typu wydarzeń kulturalnych bądź obiektów z powietrza. Tego typu produkty to także wspaniała rozrywka dla dorosłych.

Ceny quadrokopterów wahają się od dwustu do nawet paru tysięcy złotych. W zależności od rozmiarów i parametrów technicznych urządzeń, ceny mogą się bardzo różnić.

Ciekawi Cię opublikowany w tym portalu artykuł? Kliknij więc poza tym ten link oraz zobacz więcej info klimatyzacja lg na opisywany problem.

Najprostsze quadrokoptery, na których można nauczyć się latać to wydatek mniej więcej stu pięćdziesięciu. Zabawa jest jednak bardzo wciągająca. Latające modele to zabawa przede wszystkim dla dorosłych, gdyż mogą one osiągnąć czasami niezwykle duże prędkości. Nieumiejętne sterowanie albo poruszanie się w nieodpowiednich warunkach może stać się przyczyną wypadku. Przed zakupem takiego produktu sprzedawca musi nas zaznajomić z działaniem urządzenia jak również środkami ostrożności. Naukę sterowania najlepiej zacząć od najmniejszych modeli, stopniowo powiększając trudność jak również rozmiary quadrokoptera.

dron

Autor: Adam Meek
Źródło: http://www.flickr.com

Inne modele quadrocopterów: .

Kiedy interesują nas zdalnie sterowane modele i drony Warszawa czy też Wrocław to miasta, w których na pewno odnajdziemy profesjonalne sklepy dla modelarzy. Czasami maja one też swoje internetowe odpowiedniki, jednakże czasem lepiej jest zobaczyć model na żywo jak również wysłuchać pomocnych porad ekspedienta. Gdy opanujemy już sztukę poruszania się quadrokopterem możemy zdecydować się na trochę większy zakup na przykład drony DJI. Profesjonalne firmy wynajmują ludzi, którzy idealnie potrafią sterować dronami w celu nagrywania obrazu z różnego rodzaju imprez kulturalnych. Umiejętności takiej osoby są bardzo ważne, gdyż drony będą przelatywać przykładowo nad tłumem ludzi. Drony DJI posiadają kamerę niezwykle dobrej jakości, która nagrywa obraz bez efektu tzw. „rybiego oka”.

Zakup quadrokoptera to dosyć duży wydatek, ale także wyśmienita rozrywka. Gdy zdobędziemy odpowiednią wprawę możemy nawet używać go w celach zarobkowych, kamerując za pozwoleniem różnego typu imprezy plenerowe. Trzeba też pamiętać, że modele te są przeznaczone tylko dla osób dorosłych.

Więcej: sklep Dronlandia.