Jak rozwijała się przez ostatnie lata technologia zapisywania informacji na płytkach, jakie możliwości oferuje blu ray.

przez | 9 lipca 2021
Jednym z bardzo dużych przełomów w dziedzinie zapisywania danych stało się zaprojektowanie płyty CD. Okazało się wtedy, że na świecie się pojawił nośnik wygodny w użyciu, bezpieczny a równocześnie znacznie pojemniejszy w porównaniu z tradycyjnymi dyskietkami.

Początkowo zwykłe płyty CD pozwalały na zapisanie niecałych 700 MB danych, co wówczas w zupełności starczało.

Czy chciałbyś sprawdzić tę problematykę z całkiem innej perspektywy? Jeśli tak, to sprawdzi też wpisy z www, które znajdziesz gdy klikniesz tego linku.

Lecz technologiczny postęp szedł cały czas w przód, więc i metoda zapisu na płytkach rozwijała się cały czas. W pewnym momencie pojawiły się płyty lg dvd, sprawdź więcej pozwalające na jednorazowy zapis blisko dziesięć razy większą ilość inFormacji od standardowego CD. Jednak rozwój się na tym nie zatrzymał, ponieważ obecnie na lg blu ray będzie się mieścić aż 25 GB informacji, a w przypadku płytek dwustronnych nawet dwa razy więcej.

lg cinema 3d

Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Jak można wywnioskować, z możliwości zapisywania tak dużej liczby danych korzystają nie tylko posiadacze sprzętu komputerowego, lecz również przemysł filmowy. Już DVD pozwalało na zapisanie filmów z bardzo dobrą jakością, a najnowszy standard, czyli blu ray będzie dawał wręcz kinową jakość. I do tego właśnie między innymi jest wykorzystywany, gdyż lg cinema 3d obecne jest w zwiększającej się liczbie domów i mieszkań.

Sprawdź mój serwis (https://www.impeco.pl/kategoria/przewijaki-dzieciece) – trzeba kliknąć na podany niżej link i w tekście można przeczytać dodatkowe wiadomości na ten ciekawy temat.

Podstawą zestawu domowego kina jest dobry odtwarzaczach, przykładowo niezwykle polecany jest model lg bd550 – najnowszy LG blu ray.

Dodatkowo niezbędny będzie dobrej klasy telewizor oraz zestaw głośnikowy. Jeżeli się kupi dobre, markowe urządzenia, to rzeczywiście można się będzie zacząć czuć jak w prawdziwym kinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*