Czy powiemy w jaki sposób przetrzymywane są nasze informacje?

przez | 9 lipca 2021
Czy przydarzyło nam się, że dostawaliśmy paczki, albo telefony od zakładów, z którymi nigdy wcześniej się nie spotkaliśmy? Kiedy tak, to może to okazać się dowód na to, że nasze dane brały udział w czymś co nosi nazwę zakup bazy danych. Zwyczajnie wchodzimy na jakąś stronę, której treścią jesteśmy zaintrygowani, wpisujemy własne dany żeby móc dostawać newsletter, tak aby nic nas nie ominęło i tutaj wszystko jest dla nas logiczne oraz zrozumiałe. Ale czasem dzieje się tak, że bez naszej wiedzy konkretna firma sprzedaje dane kontaktowe, które uzyskała od nas, przez co kolejne zakłady też mogą nawiązać z nami kontakt.

baza danych

Autor: Robbes
Źródło: http://www.flickr.com

Przez to właśnie tak istotne jest idealne zobaczenie na jakie strony internetowe się zapisujemy, jak i też przemyślenie czy ciągle możemy udostępniać informacje o sobie.

Zainteresował Cię omawiany wpis? Jeżeli tak, to sprawdź także uwagi spod linku (http://www.sigma-rachunkowe.pl/), ponieważ one również tyczą się tej tematyki.

Co ciekawe to niektóre strony internetowe powstają z myślą o odsprzedawaniu takich informacji i kiedy zbiorą właściwą ilość adresów, to dają je tej firmie, która więcej za nie da. Zobacz gdzie pozyskać bazy danych: wartościowa baza danych.

Nie możemy pomylić adresów w czasie pakowania przesyłek

Ludzie coraz częściej dokonują zakupów przez sieć, a to spowoduje, że zakupiony produkt przesyłany jest w paczce. Ktoś mimo wszystko powinien ją zapakować i co więcej, warto to robić tak starannie, aby nie był podany błędny adres, ponieważ wtedy paczka nie trafi do adresata. Takie pakowanie (sprawdź najlepsze promocje na opakowanie transportowe KADOR Sp z o o) przesyłek łączy się ze sporą odpowiedzialnością, bo najpierw trzeba przypilnować, żeby wszystko co powinno się w niej znajdować, na pewno się w niej znalazło, a później należy ją prawidłowo zaadresować, tak aby dotarła do odpowiedniej osoby. Coraz częściej udział w całym tym przedsięwzięciu biorą komputery, dzięki czemu szansa pomyłki jest pomniejszana do minimum. Wejdź do pełnej oferty: usługa pakowanie przesyłek.


Do przesłania przesyłki podajemy swoje dane

baza danych

Autor: labormikro
Źródło: http://www.flickr.com

Pragnąć dostać jakąś przesyłkę podajemy własne informacje, złożone z imienia i nazwiska, adresu e-mail, a często także z adresu zamieszkania oraz telefonu. Jeśli nie chcemy, żeby wpadły się one w inne ręce, kogoś z kim nawet nie mieliśmy najmniejszego kontaktu, to wciąż musimy rzetelnie zapoznać się z polityką danej przedsiębiorstwa i z jej zasadami przechowywania danych. Jeśli wyklucza ona udostępnianie ich postronnym zakładom, to mamy szansę być przekonani, że nikt nie uzyska informacji o nas, bez naszej wiedzy.