Znajomość języka angielskiego często okazuje się być nie tylko zaletą, lecz wręcz koniecznością w życiu prywatnym i zawodowym

przez | 9 lipca 2021
W związku z tym już jakiegoś czasu kładzie się wielki nacisk na wychowanie wielojęzyczne w Polsce. Język angielski jest „językiem świata” od dawna. Prawie niemożliwym okazuje się spotkać państwo, gdzie nauka tego języka nie byłaby oczywistością.

rodzice

Autor: Republic of Korea
Źródło: http://www.flickr.com
W każdym razie profity pochodzące z nauki i dobrego opanowania tego języka są znaczące i trudno jest je pominąć. Gdy nie znasz języka kraju pobytu, po zwyczajnie spróbuj mówić po angielsku. Spośród wielu miast w świecie, gdzie codziennie na ulicy słychać język angielski Warszawa http://pischool.pl/ okazuje się być tylko jedną ze wszystkich stolic Europy. W wielu miastach na kuli ziemskiej, ktoś, znający język angielski nie powinien mieć żadnego problemu z porozumiewaniem się. Ale co będzie, jeżeli ni w ząb nie potrafisz wypowiedzieć słowa? Może się to skończyć totalną klapą, pozostanie zawsze mowa ciała. Niezwykle często osoby wizytujące nasz kraj przyswoiły sobie podstawowe zwroty z przewodników turystów. Niejednokrotnie potrafią nas zaskoczyć mówiąc „dzień dobry”. Wiedzą jak ważny jest język dlatego cenią sobie znajomość języków.
monitor i klawiatura

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

Kobieta u lekarza

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Niemal obowiązkowym językiem w przedsiębiorstwach w całej UE jest angielski. Wśród wielu miast gdzie preferowany jest angielski dla firm Warszawa Więcej nowości zajmuje szczególne miejsce. To w Warszawie znalazło wszak swoje miejsce najwięcej międzynarodowych przedstawicielstw i firm. Nic dziwnego, że w tym mieście jak w żadnych pozostałym przywiązuje się największą wagę do publikacji po angielsku.

Ogromna ilość publikacji w mediach, gazet, stron internetowych jest w języku angielskim. Jeżeli mamy potrzebę poznania wiadomości ze świata, zawsze możemy kupić gazetę lub włączyć portal internetowy, aby poczytać.