Znajomość języka angielskiego często okazuje się być nie tylko zaletą, lecz wręcz koniecznością w życiu prywatnym i zawodowym

przez | 9 lipca 2021
W związku z tym już jakiegoś czasu kładzie się wielki nacisk na wychowanie wielojęzyczne w Polsce. Język angielski jest „językiem świata” od dawna. Prawie niemożliwym okazuje się spotkać państwo, gdzie nauka tego języka nie byłaby oczywistością.

rodzice

Autor: Republic of Korea
Źródło: http://www.flickr.com
W każdym razie profity pochodzące z nauki i dobrego opanowania tego języka są znaczące i trudno jest je pominąć. Gdy nie znasz języka kraju pobytu, po zwyczajnie spróbuj mówić po angielsku. Spośród wielu miast w świecie, gdzie codziennie na ulicy słychać język angielski Warszawa http://pischool.pl/ okazuje się być tylko jedną ze wszystkich stolic Europy. W wielu miastach na kuli ziemskiej, ktoś, znający język angielski nie powinien mieć żadnego problemu z porozumiewaniem się. Ale co będzie, jeżeli ni w ząb nie potrafisz wypowiedzieć słowa? Może się to skończyć totalną klapą, pozostanie zawsze mowa ciała. Niezwykle często osoby wizytujące nasz kraj przyswoiły sobie podstawowe zwroty z przewodników turystów. Niejednokrotnie potrafią nas zaskoczyć mówiąc „dzień dobry”. Wiedzą jak ważny jest język dlatego cenią sobie znajomość języków.
monitor i klawiatura

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

Kobieta u lekarza

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Niemal obowiązkowym językiem w przedsiębiorstwach w całej UE jest angielski. Wśród wielu miast gdzie preferowany jest angielski dla firm Warszawa Więcej nowości zajmuje szczególne miejsce. To w Warszawie znalazło wszak swoje miejsce najwięcej międzynarodowych przedstawicielstw i firm. Nic dziwnego, że w tym mieście jak w żadnych pozostałym przywiązuje się największą wagę do publikacji po angielsku.

Ogromna ilość publikacji w mediach, gazet, stron internetowych jest w języku angielskim. Jeżeli mamy potrzebę poznania wiadomości ze świata, zawsze możemy kupić gazetę lub włączyć portal internetowy, aby poczytać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*