Co można zrobić, gdy nasz pilot ulegnie zniszczeniu? Zakupić pilota uniwersalnego!

przez | 9 lipca 2021
Pilot od odbiornika telewizyjnego, odtwarzacza filmów na DVD lub wieży stereo stanowi zdecydowanie jeden z najczęściej gubionych i uszkadzanych elementów wyposażenia domu. Dlaczego? Dlatego, że jest niewielkich rozmiarów i stale przenosi się go z ławy na kanapę i odwrotnie. Można na nim siąść, można na niego nadepnąć. Pilot słynie także i nie wychodzi z tych kontaktów zwycięsko.

jaki pilot wybrać?

Autor: Carlos Castro Ruge
Źródło: http://www.flickr.com

Innym typowym wrogiem pilotów są małe dzieci. Różnokolorowe guziczki stanowią dla nich prawdziwą gratkę. Niestety werwa dzieciaków najczęściej ma negatywne konsekwencje dla delikatnego urządzenia. W przypadku całkowitego uszkodzenia pilota mamy dwie możliwości. Możemy zwrócić się bezpośrednio do producenta lub dystrybutora naszego telewizora|naszej wieży hi-fi i poprosić go o dostarczenie dodatkowego pilota. Nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek.

Jeśli czytasz ten artykuł to oznacza, że temat Cię bardzo zafascynował – wejdź na odnośnik do strony klimatyzacja serwerowni, a odnajdziesz równie wartościowe informacje.

Bywa tak, że model odbiornika, który posiadamy w mieszkaniu przestał być wytwarzany, a zatem pilot także jest nie do zdobycia. Drugą opcją, która nie uzależnia nas od planów produkcyjnych spółek elektronicznych, jest kupno pilota uniwersalnego. Urządzenie to z powodzeniem zastąpi zagubionego lub zniszczonego pilota oryginalnego i znacząco uprości nam życie. Za jego pośrednictwem można bowiem sterować niemal każdym sprzętem muzycznym i telewizyjnym. Czyż to nie przyjemna wizja? Zamiast trzech lub czterech różnych pilotów teraz wystarczy mieć tylko jeden. Oczywiście rozwiązanie to może budzić sporo wątpliwości. Na świecie istnieją przecież setki modeli urządzeń elektronicznych, które wyposażone są w typowe dla siebie funkcje. Zobacz:

telewizor

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

Jak więc wytłumaczyć fakt, że jeden pilot uniwersalny będzie w stanie sterować którymkolwiek z nich? Rozwiązanie tej zagadki jest wbrew pozorom całkiem proste – oglądnij koniecznie. Przed rozpoczęciem użytkowania pilota należy go zaprogramować. Czynność ta polega po prostu na wpisaniu do pamięci urządzenia określonego kodu, który jest przypisany do konkretnego typu sprzętu. Niewątpliwie trudniej jest podjąć decyzję, jaki pilot kupić. W sklepach tradycyjnych i internetowych mamy do dyspozycji wiele modeli, które różni cena, wykonanie i funkcjonalność. Aby uniknąć chybionego wyboru, warto najpierw zasięgnąć rady Internautów bądź znajomego specjalisty.