Potoczny angielski, czyli to co jest nam niezbędne, żeby móc porozumieć się z ludźmi w obcym języku

przez | 9 lipca 2021
Wielu z nas uczy się języka angielskiego, a duża część zaczęła naukę już w szkole i dzisiaj kontynuuje ją na przykład na kursach. W wielu przypadkach wiadomości nabyte na zajęciach nie wystarczają w pełni, żeby sprawnie porozumieć się w obcym języku.

słowniki

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com
Mniej czy też bardziej skomplikowana gramatyka i mnóstwo słówek- kto nie zna tego problemu podczas nauki nowego języka? Nauczenie się na pamięć najważniejszych reguł tworzenia zdań nie zawsze jest pomocne w porozumiewaniu się innymi ludźmi. W języku angielskim, jak i w dowolnym innym języku, bardzo istotna jest umiejętność rozmawiania a także rozumienia przekazywanych ustnie treści. To przede wszystkim w taki sposób rozmawiamy z innymi ludźmi, przykładowo będąc z wizytą w obcym kraju. Oprócz listy słówek z podręcznika musimy też przyswoić słowa, które są używane na co dzień. Wiele form może się od siebie różnić, a te podręcznikowe nie zawsze będą nam wystarczać. Nauka języka bywa bardzo trudna, gdyż materiał do nauki jest dosyć obszerny, warto wiec zwracać uwagę na najbardziej potrzebne jego aspekty – angielskie idiomy.

nauka języka angielskiego

Autor: r. nial bradshaw
Źródło: http://www.flickr.com
Niezwykle istotną rolę w nauce języków odgrywa samodzielne poszerzanie wiedzy. Oglądanie seriali w języku angielskim lub słuchanie radia anglojęzycznej może nam pomóc zapoznać się z językiem obcym. Angielskie idiomy albo phrasal verbs możemy odnaleźć w internecie bądź książkach, które są poświęcone tylko tej części angielskiego słownictwa. Internet jest bardzo bogatym źródłem wiedzy na temat języka angielskiego, możemy w nim odnaleźć nawet mało popularne zwroty oraz przekleństwa po angielsku, które też warto rozumieć na wszelki wypadek. Przetłumaczenia dobrze nam znanych tekstów na język obcy może nam pomóc w nauczaniu. Dodatkowo oglądając na przykład ulubione filmy w w obcym języku, szybciej a także efektywniej możemy przyswoić często pojawiające się frazy.

W nauce języka najistotniejsza jest odpowiednia organizacja pracy tudzież wybranie materiału, który jest nam najpotrzebniejszy. Warto również skupić się na języku potocznym, bowiem takiego języka najczęściej będziemy używali, mając do czynienia z osobami z innego kraju. Internet może być w takim przypadku niezwykle przydatny.