W jaki sposób zaaranżować sypialnię bez okna – ciekawe pomysły

przez | 9 lipca 2021
Pokój nocny jest bardzo ważnym pokojem w domu. Czasami jest bagatelizowana, nie przywiązuje się do niej wagi, ale według nas jest to złe podejście. Jest to głównie pomieszczenie w którym wypoczywamy po ciężkim dniu i powinniśmy się dobrze wyspać, aby nabrać energii, by sprostać wyzwaniom kolejnego dnia.

Sypialnia

Autor: Azchael
Źródło: http://www.flickr.com
Centralnym elementem umeblowania jest, oczywiście łoże. Musi być ono duże i komfortowe dla każdego, kto w nim śpi. Zwrócić trzeba też uwagę na dużą szafę, ponieważ zwykle to przede wszystkim w sypialni się ubieramy.

Co jednak w przypadku, gdy sypialnia usytuowana jest w takim miejscu, że stanowi pomieszczenie bez okna – http://www.afg.poznan.pl/oferta/okna-oddymiajace/8 -? Albo gdy jej okna znajdują się są totalnie naprzeciwko okna sąsiadów, którzy mogliby nas spoglądać? Wtedy możemy zdecydować się na pokój bez okna. Można też wstawić okno z lustrem weneckim, zamiast tradycyjnych szyb. Wtedy możemy spojrzeć na zewnątrz, ale nikt nie zobaczy, co się dzieje w środku.

Jeśli jednak zechcemy zrezygnować całkiem z okien, dużym problemem będzie wietrzenie. Mamy możliwość rozwiązać ten problem na wdużo różnych sposobów (sypialnia bez okna). Najłatwiejszym stanowi zostawianie drzwi otwartych na oścież cały czas i otwarcie okna (zobacz mycie okien na wysokościach wrocław czystal) w pomieszczeniu naprzeciw. Możemy także zawiesić grubą tkaninę zamiast wstawiać drzwi. Kolejnym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z już będącej kratki wentylacyjnej. Jeśli takiej brak, mądrze byłoby zamontować ścienny nawiewnik powietrza.

łózko w sypialni

Autor: PARA PAINTS
Źródło: PARA PAINTS
W przypadku braku okna w sypialni, powinniśmy pomyśleć o tym, aby pokój było dobrze oświetlone. Brak naturalnego światła sprawi, że bez odpowiednio silnej żarówki, pokój stanie się bardzo ponure. Ponadto trzeba zastosować lampki przy łóżku lub kinkiety ścienne. Barwy ścian w sypialni powinny być jasne i pastelowe. Intensywne albo pstrokate kolory optycznie jeszcze bardziej zaciemnią pomieszczenie. Więcej pomocnych pomysłów –