Szkoły podstawowe w stolicy Dolnego Śląska

przez | 9 lipca 2021
Często zastanawiamy się, do jakiej szkoły posłać naszą pociechę. Nie jest to łatwy wybór. Dziś zdaje się, że dziecko musi od najmłodszych lat sporo się uczyć, by coś w życiu osiągnąć. Z drugiej strony nie chcielibyśmy naszemu dziecku całkowicie odebrać beztroski bycia dzieckiem.

szkoła

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego powodu mamy dylemat. Jednak idealnym rozwiązanie na sto procent okaże się prywatna szkoła podstawowa. W prywatnej szkole zajęcia są prowadzone tak, by dziecko bardzo dużo zapamiętało w trakcie trwania zajęć. Dodatkowo, gdy nauczyciel dostrzeże jakieś uwarunkowania u dziecka, od razu podzieli się tym, co zauważy z rodzicami i zostaną dziecku stworzone warunki w szkole, żeby mogło te predyspozycje, czy to do gry na jakimś instrumencie czy uprawiania jakiegoś sportu, rozwinąć. W klasach w prywatnych szkołach jest mniej dzieci, a to ma wpływ na poprawę działania nauczyciela i komfort uczenia się dziecka. Musimy pamiętać, że dzieci nie potrafią jeszcze utrzymać koncentracji, gdy coś ich do końca nie interesuje. Tak, więc lepiej żeby w szkole podstawowej nasze dziecko było otoczone większą opieką, a tego możemy oczekiwać po prywatnej szkole.

przedszkole

Autor: Wim Hanenberg.
Źródło: DuPont

Przedszkole dla wszystkich dzieci

Kiedy nadchodzi czas, że musimy zacząć prowadzać dziecko do przedszkola to możemy mieć problem. W sumie, w tej kropce najczęściej jesteśmy jakiś rok, a w większych miejscowościach bywa, że i dwa lata, przed tą chwilą. Na początku trzeba dziecko do takiego przedszkola zapisać. I nim jeszcze zaczniemy poszukiwać wolnych miejsc w przedszkolach, to musimy się zastanowić czy chcemy zapisać dziecko do przedszkola publicznego czy prywatnego. Jeśli nie brakuje nam pieniędzy, to na pewno powinniśmy postawić na przedszkole niepubliczne Wrocław.

Dzieci w tego typu przedszkolach mają fajniejsze warunki niż dzieciaczki w przedszkolach publicznych. Jest dużo zajęć dodatkowych i nasze dziecko może w przedszkolu prywatnym spędzić większą ilość godzin aniżeli w przedszkolu publicznym. Poza tym, gdy zaczynamy poszukiwać miejsca w przedszkolu na ostatnią chwilę, to na pewno zostanie nam wybór jedynie pośród przedszkoli prywatnych, choć i tu możemy mieć kłopot, bo w publicznych przedszkolach miejsca są zaklepywane dużo, dużo wcześniej. Jak to się mawia, małe dziecko, mały kłopot, duże dzieci, duży kłopot. I dopóki maluch jest z nami w domu, to nie trzeba logistycznie rozwiązywać wszystkiego, to znaczy odbierania i zawożenia dziecka do przedszkola. Poza tym nie wszystkie dzieci chętnie chcą zostawać w przedszkolu. Pojawia się kłopot z histerycznymi reakcjami. Cóż lepiej jednak prowadzać dziecko do przedszkola, żeby przyzwyczaiło się do innych dzieci, bo potem w szkole podstawowej moglibyśmy mieć kłopot.