Nowości w branży elektronicznej godne atencji

przez | 9 lipca 2021
Producenci przyrządów elektronicznych i oprogramowania komputerowego żeby dorównać wymaganiom dzisiejszego społeczeństwa tworzą co chwila lepsze wynalazki. Wszystko po to, by uprościć ludziom egzystowanie. Na rynku konkurencja zwiększa się, dzięki temu ceny nie są bardzo wygórowane.

smartfon

Autor: HTC
Źródło: HTC

Jeszcze niedawno za dotykowy telefon posiadający przeróżne gadżety w sobie , jak przykładowo aparat fotograficzny, trzeba było uiścić bardzo dużo pieniędzy. Tutaj możemy zaprezentować najlepsze smartfony do 1000 zł , które w pełności są w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym kupującym. Są to przykładowo: Kazam Tornado 348, ASUSa ZenFone 5 , BlackBerry Z10, Nokia Lumia 735, Nokia Lumia 1320, Sony Xperia T3. Telefony te mają wszystko to, czego potrzebuje zarówno akademiczka jak i businessman, od 4-rdzeniowego procesora, po GPS. Nie potrzeba tracić fortuny, aby cieszyć się szykownym smartfonem – tutaj sprawdzisz szczegóły.

Wkrótce także pojawią się nowe wersje lenovo y50, jednego z najpopularniejszych komputerów przenośnych dla graczy. Starszy wariant zostanie unowocześniony, wymienione zostaną najistotniejsze podzespoły. Użytkownicy tego komputera będą mogli cieszyć się procesorem Core i7-4720HQ, nieco szybszym od poprzedniego Intel Core i7-4710HQ. W trybie turbo częstotliwość może wzrastać aż do 3,6 GHz. Jeśli chodzi o programy komputerowe, tonowiuteńkie wersje aplikacji Word, Excell i PowerPoint ukazały się w Sklepie Windows w wersji Technical Preview systemu Windows 10. Mówimy oczwiście o nowości, jaką jest nowy dotykowy office – więcej informacji o dotykowym office.

smartfon

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

Wypada przyznać, iż innowacyjny pakiet biurowy pojawia się w słusznym momencie, bo obserwując czynienia firmy można było odnieść wrażenie, że Microsoft lekko zaniedbał własny system na poczet rozkwitu aplikacji przeznaczonych na Androida oraz iOS. Wytwórca zapewnia, iż dotykowy interfejs będzie w wyższym stopniu przyjazny dla konsumenta od uprzedniej wersji. Dodatkowo on na rynek wprowadził nowość , jaką jest opaska Microsoftu o nazwie Microsoft Band. Za jej wsparciem będziemy mogli mierzyć nasz puls, rytm serca, kroki, kalorie oraz jakość snu. Zegarek na dodatek będzie potrafił radzić nam najlepsze treningi i umożliwi bezproblemowe utrwalanie tras pokonywanych pieszo, biegiem lub [FireTMS] rowerem. Będzie zarówno okazja podglądania wiadomości i powiadomień na wkomponowanym w opaskę ekranie.

Producenci wprowadzają na rynek coraz to nowe produkty. Polska jest numerem 27 na świecie pod względem sprzedaży przyrządów elektronicznych, to znak, iż rozkwit naszego państwa cały czas wzrasta, tak samo jak konkurencja między przedsiębiorstwami.