Z psychologicznego punktu widzenia – co warto wiedzieć?

przez | 7 lipca 2021
W dzisiejszych czasach zaczęto dbać o stan naszego zdrowia psychincznego. Myśląc o zdrowiu nie myślimy jedynie o naszym ciele, ale również na psychice. Wielu osobom wydaje się, że coś jest nie tak jak być musi. Jednak ciężko im zrozumieć, co rzeczywiście ich denerwuje.

Szukają przyczyny złych reakcji, zastanawiają się, dlaczego w ich życiu dzieją się różne rzeczy. Bywa, że samodzielnie nie umiemy obiektywnie przeanalizować tego, co się dzieje, wtedy warto iść do specjalisty. Spotkanie z psychologiem to świetny pomysł. Psycholog pomoże nam uporać się z problemami codzienności. Pokaże nam to, co istotne, wesprze nas i wskaże nam powód naszych mniejszych i większych problemów. Wizyta u psychologa to często najlepsza opcja, kiedy nie potrafimy normalnie żyć. Dlatego zamiast stale szukać wymówek lepiej wykręcić numer i wybrać się na wizytę. Po, co dźwigać ze sobą ciężar, którego da się pozbyć?

Wybierz siebie

psycholog

Źródło: flickr.com

Niezmiernie modną dziedziną okazuje się ostatnimi czasy rozwój osobisty (więcej). Jest wielu coach’ów, którzy poza tym, że uczą nas odpowiedniego jedzenia uczą nas też właściwego podejścia do życia. Pokazują, że poza tym, że pielęgnujemy nasze ciało trzeba dbać o swój umysł i o swoje uczucia. Na właściwy rozwój osobisty składa się świadomość z własnych umiejętności. Co ważne każda osoba, jeżeli chce zacząć działać po prostu musi zacząć. Nie ma łatwiejszej metody. Jeżeli chcemy być genialnymi koszykarzami trzeba zacząć trenować, kupić piłkę, odpowiednie obuwie i wstawać rano i ćwiczyć. Tak samo jest, gdy mamy zamiar nauczyć się języka obcego, jedyne, co musimy zrobić to zacząć i regularnie pogłębiać wiedzę. Rozwój osobisty polega na życiu z pasją. Trzeba znaleźć coś, co uwielbiamy robić i znaleźć sposób by móc się z tego utrzymać. Jednak poza tą wybraną życiową pasją warto szukać motywacji, a motywację najłatwiej znaleźć wykonując nieznane rzeczy. Oczywiście nie okażemy się najlepsi w każdej dziedzinie, ale warto pójść na parę lekcji tenisa, iść na karaoke i pojechać ze znajomymi w góry. To, co nowe znakomicie nas rozwija i dodaje energii do działania w ukochanej dyscyplinie. Jeśli, więc chcielibyśmy stale się rozwijać, powinniśmy znaleźć kogoś, kto wesprze nas w odpowiednim ukierunkowaniu naszych posunięć. Nie zawsze samodzielnie jesteśmy w stanie się znaleźć wśród zgiełku współczesnego świata.

Więcej na ten temat – www.impuls.waw.pl.