
bezpieczeństwo, a z drugiej – zmniejsza potencjał tworzących na niego aplikacje . IOS przekazuje niezmiernie wiele możliwości komponowania aplikacji mobilnych, wspólnie z jednym z niezwykle zajmujących biznesowo rynków rozpowszechniania. Rozprowadzanie za sprawą App Store dowiodła swoją skuteczność. Do pisania aplikacji funkcjonujących w systemie Android potrzeba urządzeń i wiedzy. Z narzędziami jest całkiem prosto – trzeba zainstalować Eclipse z jedną z dostępnych wtyczek. Należy także pobrać wtyczkę ADT. Opis jak zamontować narzędzia jest osiągalny.
Możliwe jest także zastosowanie opcjonalnego odmiennego IDE pozwalającego na tworzenie aplikacji w Java, należy jednak pamiętać, że wiąże się to z bardziej skomplikowaną układem, słabszym dostosowaniem do Androida oraz znacznie słabszym rekomendacją ze strony społeczności. Jeśli zaczynasz dopiero przygodę z Androidem zalecamy alternatywa Eclipse.
Z wiedzą bywa nieco gorzej – instalacja postępuje

powoli, powinno się jednakże uzbierać następujące fragmenty: znajomość angielskiego, co najmniej w stopniu podstawowym. Komplet dokumentacji z której trzeba używać, jest w tym języku. Porządna znajomość programowania Java. Porządnie trzeba umieć takie problematyka jak składnia języka i szablon obiektowości w Java. Wskazane jest też dołączyć do tego znajomość podstawowych klas z JSE. Kolejne zadanie to znajomość specyfiki sporządzania aplikacji dla systemu Android – , chociaż poczytanie sobie o tym jakie detale przebiegają w aplikacjach – to nie jest przeraźliwie gigantyczna wiedza, aczkolwiek bez wątpienia razem z sporządzaniem następnych aplikacyj, powinno się ją w sobie rozwijać.