Nadszedł moment, w którym powinniśmy zastanowić się nad tym czy możemy wymienić nasz sprzęt komputerowy na nowy.

przez | 7 lipca 2021
Wciąż wyższe wymagania sprzętowe stawiane przez dostawców oprogramowania i gier oraz spadające ceny, powodują w użytkownikach przyspieszony oddech. Każdy okres jest dobry na wymianę starego, wysłużonego gadżetu komputerowego na nowy.

Kable do komputera

Autor: srbichara
Źródło: http://www.sxc.hu
Grafik będzie celował w nowe karty graficzne, czy mocniejsze procesory i więcej pamięci podręcznej. Producent muzyczny, oferujące coraz wydajniejsze możliwości zaczynają zostawiać w tyle klasyczne komputery stacjonarne (Komputery stacjonarne Lenovo od Ceneo). Oczywiście coś za coś. Zazwyczaj taki zakup wiąże się ze znikomą możliwością podwyższania mocy sprzętu poprzez dodawanie czegoś więcej niż pamięci RAM.

Interesujący wpis? Jeśli tak uważasz, kliknij bez wahania ten link, gdyż w witrynie potykacze, którą tutaj odnajdziesz, też jest coś wartościowego!

Wtedy musimy odwiedzić serwis komputerowy, w którym zostanie wykonane większość przeróbek. Dużym powodzeniem cieszą się też gadżety, które do komputera możemy podłączyć. Dyski zewnętrzne, tablety jak i głośniki w przeróżnych kombinacjach dolby stereo i surround.

Czy ten tekst pochłonął Cię bez reszty? Jeśli tak, to przeczytaj też odmienny polecany serwis www (https://autopietrzak.pl/cms/dzial/61/czesci), który posiada równie intrygujące informacje.

Monitory napęczniałe jakby działały na drożdże odpłynęły w siną dal. Nie wyobrażamy sobie już chyba zwalistego urządzenia zajmującego pół biurka. Technologia ciekłokrystaliczna pozwala na coraz większe przekątne i wyższą rozdzielczość obrazu. Monitor możemy oczywiście podłączyć do standardowego komputera jak i przedłużyć nasz pulpit w laptopie, w celu uciechy z większego obrazu filmów czy grania. Coraz więcej monitorów posiada wbudowany tuner telewizyjny, co czyni je miejscem interaktywnej rozrywki. Idąc tym tropem, telewizory LCD (telewizory LCD od Panasonic) mają oczywiście funkcję podłączenia do nich komputerów.

Wspomniane wcześniej opcje rozszerzania pulpitu na drugi monitor są bardzo wygodne. Przed zakupem laptopa należy jednak sprawdzić jak zintegrowana karta grafiki pracuje z monitorami. Nierzadko może pojawić się problem w postaci konfliktu monitora 16:9 w laptopie a standardu 4:3 w dodatkowym sprzęcie. Warto jest wybierać sprawdzone marki, które współpracują z szanowanymi producentami.